Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Інформація про освіту м.Люботина у 2020/2021 н.р.

24.09.2019 | Розмістив: 

Освітній простір міста Люботина – це 3 загальноосвітніх школи І-ІІІ ступенів, 3 гімназії, 1 навчально-виховний комплекс, 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат, 5 дошкільних навчальних закладів, 2 позашкільні навчальні заклади – міський будинок дитячої та юнацької творчості та дитячо-юнацька спортивна школа. 

У 2020/2021 начальному році охоплено навчанням  2419 учнів ( із них учнів 1-х класів – 254; учнів 10-х класів - 137; 11-х класів - 125).

Якісна інклюзивна освіта як стратегія державної політики передбачає рівний доступ дітей з особливими освітніми потребами до здобуття якісної освіти за місцем проживання. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування створюють умови для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними освіти на всіх рівнях освіти з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів. Упровадження інклюзивної освіти зумовлено нормативно-правовим забезпеченням організації навчання дітей із особливими освітніми потребами.

У 2020/2021 навчальному році функціонує 6 інклюзивних класів у закладах загальної середньої освіти (у Люботинській гімназії № 1 – 1 клас, 2 дитини з ООП, Люботинській ЗОШ № 3 – 4 класи, 5 дітей з ООП; у Люботинській ЗОШ № 4 – 1 клас, 2 дитини з ООП) та 2  інклюзивних групи у закладах дошкільної освіти  ( у Люботинському ДНЗ     № 1 – 1 група, 1 дитина з ООП), у Караванському ДНЗ – 1 група (2 дитини з ООП). 

У закладах освіти міста працюють творчі, натхненні педагоги, справжні фахівці своєї справи, серед них:  21 – вчителі-методисти, 22 – старших вчителів, 4 – вихователі-методисти, 1 – керівник гуртка-методист. Освітяни міста гідно відзначені за свою працю: 22 педагога нагороджені нагрудним  знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», 21 – Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, 3 – Подякою Міністерства освіти і науки України.

Якісна дошкільна освіта – важлива вимога суспільства і держави. Проблема її якості актуалізується євроінтеграційними процесами, сенситивністю періоду дошкільного дитинства длястановлення особистості, новими вимогами до першокласника у світлі Концепції Новоїукраїнської школи. Дошкілля Люботина — це 5 закладів дошкільної освіти та 1 навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад», де виховуються у 2020/2021 навчальному році 592 дитини. Усі заклади дошкільної освіти міста укомплектовані педагогічними кадрами. Вищу кваліфікаційну категорію мають 7 педпрацівників (13%), І категорію – 3 (6%), ІІ категорію – 5 (10%), спеціаліст – 15 (29%), педагогічне звання «вихователь-методист» - 3 (6 %).

Векторами подальшої роботи щодо упровадження Концепції Нової української школи є: залучення педагогів до методичних заходів різного рівня, інформування про нові нормативні, інструктивно-методичні документи; методична підтримка педагогів з питань упровадження інтегрованих технологій, організації освітнього процесу на засадах «педагогіки партнерства»; сприяння поширенню ефективного досвіду шляхом створення банку методичних скарбничок, участі у фестивалі «добрих практик», розміщення публікацій на освітніх інтернет-ресурсах, створення особистих сайтів.

Усі заклади освіти до нового навчального року отримають нові меблі, мультимедійні проектори для перших класів, ноутбуки та БФП, дидактичні матеріали у вересні 2020 року.

Одним із пріоритетних напрямів роботи в умовах  реформування Нової української школи є упровадження  інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на формування ключових компетентностей учнів.  Згідно банку даних інноваційні технології упроваджуються у 14-ти закладах освіти, що складає 93 %. Усього педагогами міста реалізуються, як і у минулому році,  42 педагогічні технології.

Освітяни активно поширюють досвід роботи у професійному середовищі через друковані видання, висвітлення розробок на електронних методичних сайтах тощо. Беруть участь у науково-практичних конференціях, проектах, тренінгах, професійних конкурсах, зокрема «Вчитель року», «Кращий вихователь Харківщини» та інших.  Учителі міста мають більше 80 друкованих робіт.

Активізується робота вчителів закладів загальної середньої освіти міста щодо створення власних Інтернет-ресурсів,  участь закладів освіти міста у реалізації міжнародних, всеукраїнських, регіональних проектів. Педагогічний колектив Люботинської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 3 активно долучився до реалізації міжнародного проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді». Люботинська гімназія № 1, Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3, Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 працювали над реалізацією Всеукраїнського проекту Європейського Союзу «Вчимося жити разом». Педагогічний колектив Люботинської гімназії № 1 продовжує реалізацію Всеукраїнського проекту «Я – дослідник» та розпочав участь у всеукраїнському експерименті «Електронний підручник для загальної середньої освіти». Педагоги Люботинського НВК № 2 продовжують реалізацію освітнього проекту «На крилах успіху», що реалізується за сприяння Інституту педагогіки НАПН України у межах дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти» на 2016-2020 роки. Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 залучилася до інноваційної діяльності на всеукраїнському рівні з упровадження експериментального інтегрованого курсу «Природничі науки».

У місті значна увага приділяється роботі з обдарованими учнями. Розроблено комплексну міську програму «Майбутнє Люботинщини», метою якої є виявлення і підтримка обдарованих та талановитих дітей. Система роботи з обдарованими дітьми охоплює роботу шкільних наукових товариств учнів (ШНТУ), участь учнів у проектній діяльності, в олімпіадах, турнірах, творчих та інтелектуальних конкурсах. Щорічно збільшується відсоток переможців обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад (29 % від кількості учасників). Упродовж останніх років  учні стають переможцями з української мови та літератури, біології, географії, екології, англійської мови, трудового навчання. Учні міста неодноразово ставали переможцями різноманітних конкурсів, а саме Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл», обласного конкурсу учнівських науково-дослідницьких робіт «Валеологічна культура – вибір ХХІ століття», обласного фестивалю з комп’ютерної графіки та анімації. 

З метою максимального охоплення учнів різними формами зайнятості проводиться робота щодо забезпечення змістовного дозвілля дітей. У двох  закладах позашкільної освіти міста (МБДЮТ, ДЮСШ) у 2020/2021 навчальному році працює 45 гуртків та 19 навчально-тренувальних груп, в яких удосконалюють свої вміння та проявляють творчість 1207 дітей.        

У зв’язку з впровадженням карантинних обмежень, перед системою освіти постали нові виклики, пов’язані з забезпеченням неперервності освітнього процесу, спроможністю закладів освіти забезпечити якість і сталість здобуття освіти в умовах карантинних обмежень, необхідністю розвитку дистанційної форми здобуття освіти. Усе це спонукає посилювати складові реформи освітньої галузі, пов’язані з діджиталізацією освітнього середовища передусім, із забезпеченням закладів освіти швидкісним доступом до мережі Інтернет, а здобувачів освіти і педагогічних працівників – цифровими пристроями та електронними освітніми ресурсами.

Для здійснення протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти міста закуплено пірометри безконтактні інфрачервоні, маски тканинні для працівників закладів,  антисептики для рук, паперові рушники, набори одноразових рукавичок, відра для сміття з кришкою для використаних засобів індивідуального захисту,  пакети для сміття з зав’язками, килимки для обробки взуття.

На виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID- 19)» відділу освіти  Люботинської міської ради з міського бюджету виділено кошти на придбання протиепідемічних засобів для закладів загальної середньої освіти, а саме: антисептики дезінфектанти, дезінфектори для рук та поверхонь, щитки захисні для обличчя, маски захисні індивідуальні, рукавички медичні оглядові нестерильні, термометри інфрачервоні для вимірювання температури тіла.  Заклади освіти готові  працювати в умовах адаптивного карантину.

З року в рік покращується рівень комп’ютеризації освітніх закладів міста. У школах міста у 2020/2021 н.р.  працюють 12 комп’ютерних класів, 1 – в МНВК. У ЗЗСО - 176 комп’ютерів, у ДНЗ – 13, МНВК – 14. Навантаженість на 1 комп’ютер – 14 учнів. Усі заклади загальної середньої освіти міста підключені до високошвидкісного інтернету та мають власні веб-сайти.

Інформаційне забезпечення  освітніх закладів міста здійснюється через мережу Інтернет та видання інформаційно-методичних вісників. З 2001 року інформаційно-видавничим центром було випущено більше 230 інформаційно-методичних вісників різної тематики.

Освіта Люботина має необхідну матеріальну базу та педагогічні кадри із значним досвідом роботи, щоб успішно формувати громадянина, патріота, компетентного випускника незалежної України.

Переглядів: 9080 | Останнє оновлення сторінки: 09.09.2020