Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар заступників директорів з виховної роботи

17.04.2011 | Розмістив: В.В. Стрілець

14 квітня 2011 року на базі Люботинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  № 2 був проведений теоретично -  практичний семінар заступників директорів з виховної роботи.  Тема семінару: „Забезпечення якості виховного процесу шляхом формування в учнів ціннісних орієнтирів”. На семінарі були присутні: начальник Люботинського міського відділу освіти А.В.Козоріз,  заступники директорів з виховної роботи з усіх навчальних закладів, директор загальноосвітньої школи №2 Беседовський П.І., заступник директора з навчально - виховної роботи Лутицька Н.В., педагоги організатори ЗОШ №2 Шульга О.П., Гуркова Ю.О., Гладух О.Л., методист ММК Олійник С.В. Метою семінару було розкрити основні напрями забезпечення якості виховного процесу шляхом впровадження комплексно-цільового підходу в організації діяльності адміністрації, класних керівників у світлі концептуальних засад програми «Основні орієнтири виховання учнів…»; підвищити професійну компетентність заступників директорів з виховної роботи з питань впровадження ефективних виховних технологій для формування соціокультурного середовища в сучасному навчальному закладі. Адміністрація загальноосвітньої школи №2 ставила перед собою такі завдання:

  • обговорити основні напрями забезпечення якості виховного процесу шляхом формування в учнів ціннісного ставлення до соціального та природного довкілля та самої себе;
  • проаналізувати результативність діяльності адміністрації  щодо науково-методичного супроводу впровадження програми «Основні орієнтири виховання учнів…»;
  • актуалізувати питання впровадження комплексно-цільового підходу до організації виховного процесу шляхом модернізації змісту, методів та форм діяльності;
  • ознайомитися з досвідом роботи класних керівників  з питань формування в учнів ціннісних орієнтирів;
  • розглянути шляхи формування культури поведінки;
  • розкрити роль мережної взаємодії всіх суб’єктів виховання щодо формування в учнів життєвих цінностей.

Семінар розпочався вчасно, о 09:00. Учасників семінару  привітали діти, які розкрили напрямки роботи педагогічного колективу, представили візитку школи "Школа – старт наш у житті, її кожен пам'ятає".  В музичному вітанні були задіяні учні органу учнівського самоврядування "Орієнтир" та вчителі - наставники . Виступ супроводжувався сучасною, змістовною презентацією, в якій висвітлено роботу навчального закладу: досягнення, перемоги. Прикрасою візитки школи стали виступи танцювального дуету Заварзи Сергія та Мамець Стефанії та дуету бандуристів – мами учня 2 класу Вікторія Яківна  Іваненко  та учениці 6 класу Коновалової Дарини.  

Теоретична частина була представлена у формі пролонгованого виступу - презентації заступника директора з виховної роботи Прядки Ольги Іванівни, класного керівника 1 класу Приходько Галини Михайлівни, педагогів – організаторів Шульги Олени Павлівни та Гуркової Юлії Олександрівни.  В своєму виступі Ольга Іванівна розкрила  систему роботи заступника директора з виховної роботи з питання "Концептуальні засади якісного формування цінностей особистості школярів", акцентувала увагу на роботу класних керівників щодо виконання завдань Програми "Основні орієнтири виховання учнів…" в розрізі розділів Програми були представлені наробки та досягнення, зупинилася на моніторингу участі учнів в шкільних, міських, обласних фестивалях, турнірах, конкурсах,  показана результативність роботи. Діяльність класних керівників була висвітлена через роботу шкільного методичного об'єднання та моніторингу участі класних керівників у ярмарку педагогічних ідей, за останні 3 роки було подано 4 роботи – 3 відзначені дипломи ІІІ ступеня обласної виставки ярмарку (2009, 2010, 2011рр. по одній роботі), вивченні та узагальнені досвіди класних керівників (на рівні ЗНЗ узагальнено 5 досвідів роботи класних керівників).  Галина Михайлівна зупинилася на розкритті питання "Робота класного керівника щодо згуртування класного колективу", у виступі були відображені форми роботи з учнями 1 класу, батьками, вчителями – предметниками, практичним психологом школи щодо даного питання. У виступі Олени Павлівни було висвітлено роботу дитячого об'єднання "Країна Барвінкова". Чітко вибудувана структура аналізу роботи дитячої організації дає змогу говорити про її системність, структурованість. Наведені форми діяльностей, які проводяться з учнями 2-4 класів  підтверджуються фотоматеріалами та відеороликами. Юлія Олександрівна у своєму виступі акцентувала увагу на роботі з учнями старших класів щодо формування моральності, громадянських якостей особистості.

Практична частина семінару була висвітлена через проведення таких форм виховних діяльностей: звіт – презентація, відкрита розмова, мобільний консультаційний пункт, художня галерея, ярмарок професій.  Всі проведені виховні діяльності відповідали віковим можливостям учнів, розвивали почуття толерантності, обізнаності, уміння вирішувати задачу в нестандартних умовах, почуття колективізму, гармонії з людиною і довкіллям. Вперше у місті була презентована робота гуртків, які працюють на базі загальноосвітнього навчального закладу: "Захисник Батьківщини"(керівник Олійник О.В.), "Чарівний пензлик" (керівник Чірва Л.М.), "Доньки - матері" (керівник Береза Л.М). Під час презентації роботи гуртків з тем "Патріотизм – потреба України, кожного українця" та "Чарівна сила мистецтва" слід зазначити естетичне оформлення, науковість, доступність викладу матеріалу, оригінальність у виборі форми подачі; фрагмент тренінгу з теми "Принципи примирення та відновлення зруйнованої дружби" проведений Л.М.Березою не залишив байдужим ні учасників, ні гостей.  Відкрита розмова з теми "Я – патріот!!!" проведена класним керівником 9 класу Обадіною А.М. була спрямована на формування активної громадянської позиції та відповідальності за долю України; почуття патріотизму; готовності до захисту інтересів Батьківщини. Заздалегідь була проведена велика підготовча робота: робота над термінами та висловами; створення слайд – шоу; підбір завдань для практичної роботи. Діти активно включилися в розмову, не могли бути в стороні і учасники семінару, вони стали активними співрозмовниками. Виховна діяльність для учнів 1 – 4 класів "Усі професії хороші – вибирай на смак"  підготовлена класним керівником 2 класу Глущенко О.О. була спрямована на формування уявлення про типи професій, повагу до людей праці та про важливість праці в житті людини. Маленьке родинне свято вдалося: запрошені батьки різних професій не тільки говорили про своє заняття, а й демонстрували свою професійну майстерність. Слід підкреслити естетичне оформлення, використання ІКТ, створення "телемосту", музичне оформлення, виступи учнів і нікого не залишила байдужою фінальна пісня у виконанні батьків – гостей свята "Главная в жизни профессия – быть человеком". 

Всі учасники семінари зазначили , що проведені виховні діяльності   підкреслили систему роботи школи, щодо формування громадянина – патріота та виховання в учнів життєвих цінностей. 

Теоретично – практичний семінар заступників директорів з виховної роботи на базі Люботинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  №2  проведений на високому рівні.

Методист ЛММК, С.В.Олійник

Переглядів: 5193 Повернутись