Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Семінар-практикум вчителів біології загальноосвітніх навчальних закладів міста

05.05.2015 | Розмістив: Ю. Стрілець

30 квітня 2015 року  на базі Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 відбувся семінар-практикум вчителів біології загальноосвітніх навчальних закладів міста з теми «Діяльнісний підхід до вивчення біології в умовах нового Державного стандарту». Метою даного заходу було ознайомлення педагогів міста із методикою побудови уроків  біології з використанням діяльнісної технології навчання, використанням віртуальних екскурсій на уроках біології, представлення досвіду роботи з питань організації навчання біології в умовах упровадження нової навчальної програми та нового Державного стандарту.

Вчителі біології загальноосвітніх навчальних закладів міста мали змогу побувати на методичному тренінгу «Діяльнісний підхід при вивченні біології», який провела вчитель біології Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Сіренко С.М.  Тренінг містив інтерактивну лекцію-презентацію «Модель уроку біології з використанням технології діяльнісного підходу», вправу «Я роблю це так» - показ фрагменту уроку відкриття нових знань, вправу «Конструктор» - моделювання вчителями уроків під роботи в групах.  Упродовж тренінгу проведено вправи «Все чудово», «Дерево очікувань», «Самооцінювання», «Асоціативний ряд», «Дерево підсумків», «Історія для натхнення»; використано музичний супровід та фізкультхвилинку, що сприяло створенню позитивного психологічного мікроклімату та ефективній роботі учасників тренінгу.

Під час проведення  методичного тренінгу  учасники  познайомилися з структурою уроку з використанням технології діяльнісного підходу,  побували у ролі учнів на уроці відкриття нових знань з теми «Клас Земноводні (Амфібії)». Слід відзначити високу  активність учасників тренінгу, кожен з них мав можливість на практиці проявити свої знання в запропонованих ситуаціях .

Підсумком тренінгу стало створення під час роботи в групах моделей уроків відкриття нових знань з тем «Клас Плазуни» та «Клас Птахи». Учителі дібрали прийоми та методи залучення учнів до активної діяльності до кожного етапу уроку, сформували перелік питань для вирішення проблемної ситуації тобто для відкриття «нового знання учнями».

Вчителем хімії та біології Білоус В.В. провела методичну лабораторію «Використання віртуальних екскурсій на уроках біології», під час якої розкрила значення мультимедійних віртуальних екскурсій, їх переваги  у сучасних умовах, ознайомила з програмним забезпеченням, надала алгоритм роботи щодо створення екскурсій.

По закінченню семінару кожен вчитель отримав  презентаційні матеріали, методичні рекомендації щодо підготовки до уроків за діяльнісною технологією, матриці різних типів уроків, диск із програмами, фотоматеріалами щодо створення віртуальних екскурсій.

За результатами анкетування учасники відзначити актуальність та високий рівень проведення методичних заходів.

Переглядів: 1027 Повернутись