Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар вчителів географії

18.03.2015 | Розмістив: Ю. Стрілець

Згідно річного плану ММК та Міського методичного об’єднання вчителів географії 17 березня 2015 р. на базі Люботинської гімназії №1 відбувся теоретично-практичний семінар «Проектна технологія на уроках географії». Метою даного заходу було ознайомлення учасників семінару з теоретичною основою методу проектів з питань практичного застосування проектної діяльності при викладанні географії та зацікавлення педагогів інноваційними підходами до викладання предмета.

Теоретична частина семінару була поведена у формі майстер-класу «Проектна технологія на уроках географії» (вчитель Проненко О.П.). Присутні були ознайомлені із типологією короткотривалих проектів, що виконуються впродовж уроку та шляхами організаційного супроводу довготривалих проектів, що стають основою підсумкового уроку за темою. Цінність даної доповіді відмітили вчителі, які викладають географію як другий предмет: під час виступу Олена Петрівна на конкретних темах програми розповіла про різні типи проектної діяльності учнів.

У ході майстер-класу присутні ознайомилися із системою роботи педагога по підготовці учнів до участі в конкурсі-захисті дослідницьких робіт МАН вже починаючи з 6 класу. Був наданий алгоритм відпрацювання учнівських тем відповідно до віку школярів: від реферативно-пошукових до дослідницьких робіт.

Майстер-клас супроводжувався презентацією, яка містила інформацію теоретичного характеру. Під час заходу були відбулася презентація учнівських проектів «Вікно в Європу» (10 клас) та «Географічна мозаїка Північної Америки» (7 клас). По закінченню виступу присутнім була надана можливість оглянути сформовану в закладі бібліотеку візуальних матеріалів до уроків географії: презентації за темами курсів, відеофільми та відео фрагменти про природні процеси та явища, електронні засоби навчання (електронний підручник, інтерактивні карти).

Практична частина семінару складалася із педагогічної  лабораторії «Проект як узагальнення та систематизація знань учнів з теми «Атмосфера» та тренінгу «Готуємося до ЗНО – 2015».

У ході спільної роботи вчителів у педагогічній лабораторії були розроблені різновиди проектів, що можуть бути запропоновано учням 6 класу при вивченні теми «Атмосфера», та визначені можливі презентаційні матеріали, які школярі можуть представити на підсумковому за темою уроці. Наприкінці заходу кожен учасник семінару сформував власну добірку дидактичних матеріалів, що допоможе їм під час конструювання уроків за даною темою.

Педагогічний тренінг «Готуємося до ЗНО – 2015» містив добірку завдань різного типу складності за темою «Атмосфера». Педагоги не тільки поновили свої знання щодо розв’язку задач за даною темою, але й поділилися досвідом формування навичок розв’язання практичних задач як під час викладення навчального матеріалу, так і під час проведення практичних робіт.

По закінченню семінару методистом ЛММК Блізняковою О.А. була проведена інструктивна нарада, на якій були розглянуті питання підсумків участі міської команди у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіаді з географії. Також були розглянуті питання організованого закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х та 11-х класів.

Переглядів: 1027 Повернутись