Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Участь працівників Центру практичної психології та соціальної роботи відділу освіти в роботі «круглого столу» з теми: «Психологічні проблеми підлітків-вимушених переселенців із зони АТО та шляхи їх подолання»

22.01.2015 | Розмістив: В.В. Стрілець

20-21 січня 2015 року завідувач ЦППСР відділу освіти Л. М. Бойко та керівник методичного об’єднання практичних психологів Л. В. Гаєвська взяли участь у роботі «круглого столу» з теми: «Психологічні проблеми підлітків-вимушених переселенців із зони АТО та шляхи їх подолання», що проводила медіагрупа «Скрепка» ДГО «ЮнПресс-Клуб (Горлівка)» у складі керівника проекту І. Л. Шевченко, директора громадської організації «Дом человека», координатора психологічної служби, практичного психолога О. Кадишевої, кризисного психолога, спеціаліста служби дітей, сім’ї та молоді Є. Черепової.

Під час «круглого столу» зазначалося, що за час діяльності суспільної ініціативи й благодійного фонду «Станція Харків» вдалося допомогти з одягом 45 дітям. Представники фонду відвідали табір біженців у місті Чугуєві, були у Ков’ягах.

Доповідачі акцентували увагу на тому, що без психологічної культури важко пережити стресові стани, колективні травми, у тому числі травми інформаційного характеру. Ефективною допомога дітям-переселянцям із зони АТО може бути лише в альянсі роботи педагогічних працівників з сім’єю та  із залученням дорослих-батьків.

Гештальт-терапевт Черепанова Є. надала рекомендації, які педагоги можуть адресувати батькам підлітків-вимушених переселенців. Ось деякі з них:

  1. Допомагайте переживати дитині психологічну травму за допомогою тілесного контакту.
  2. Розмовляйте з дитиною на різні теми, в тому числі складні. Це надає дитині певного захисту.
  3. Налаштовуйтеся на «мову» поведінки вашої дитини: грайте з нею, малюйте, читайте тощо.
  4. Не переставайте виражати свої почуття у присутності ваших дітей : важливим є живий контакт, контакт емоцій. Не дістанцюйте себе від дитини.
  5. Допомагайте дитині в адаптації до нового місця проживання. Робіть це разом: разом, всією сім’єю, досліджуйте нове місто чи селище, парки, ліси, вулиці тощо.
  6. Не перекладайте свою власну відповідальність на дитину.
  7. Допомагайте собі, дорослому!
Переглядів: 717 Повернутись