Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Практичне заняття для вчителів основ здоров’я та трудового навчання

25.04.2014 | Розмістив: Ю. Стрілець

23 квітня 2014 року на базі Люботинського міжшкільного навчально-виробничого комбінату (директор Тижненко Н.Е.) відбулося практичне заняття для вчителів основ здоров’я та трудового навчання, які працюють в 9-х класах, в рамках роботи постійно діючого семінару «Інноваційні технології».

На меті заходу було розкриття теоретичних аспектів впровадження різнопланових інноваційних технологій в роботі з учнями старшої школи на уроках трудового навчання, Основ здоров’я та «Захисту Вітчизни».

Семінар розпочала директор Люботинського МНВК Тижненко Н.Е., яка презентувала педагогічний колектив та провела інтерактивну екскурсію навчальними кабінетами, з метою демонстрації ролі МНВК у створенні умов для формування готовності учнівської молоді до самовизначення. Під час виступу вчителям надавалися практичні рекомендації по підготовці дев’ятикласників до навчання в міжшкільному освітньому закладі з 1 вересня наступного навчального року, що дозволить прискорити адаптацію дітей до навчання в старшій ланці освіти.

Можливості різнопланового використання інтерактивних та проектних технологій на уроках Основ здоров’я з метою підготовки учнів до вивчення предмету «Захист Вітчизни» розкрила у доповіді-презентації заступник директора МНВК Котелевець І.М. Наголос було зроблено на тісні міжпредметні зв’язки навальних дисциплін «Захист Вітчизни» та «Технології» задля проведення дослідницьких проектів та їх наступній презентації, що підвищує як активність навчально-виховного процесу, так і пізнавальну активність учнів. Прикладом дієвого поєднання учнівських навичок з названих навчальних предметів стала презентація школярами проекту «Аналіз поширення надзвичайних ситуацій в Україні».

Практична частина семінару проходила із залученням всіх присутніх до самостійної та колективної діяльності. Так, із присутніми було проведено майстер-клас «Тестові технології на уроках «Захист Вітчизни» та «Технології» (вчителі Ковтун С.В., Широбоков О.О., Тижненко Н.Е.). Вчителі навчалися працювати в електронних оболонках текстової програми Test-W та створили добірку тестів за темою «Надзвичайні ситуації техногенного походження».

Цікавим виявився досвід МНВК використання інтерактивних тестів, що складаються вчителями інформатики та учнями, для проведення позакласних заходів. Так під час інтерактивної гри «Регулювання дорожнього руху» (вчитель Ковтун С.В.) учні не тільки могли перевірити правильність та міцність знань з Правил дорожнього руху, а й дізнатися, як саме зміниться ситуація на дорозі та чи не призведе це до аварій, якщо учасники дорожнього руху будуть діяти за відповідями учнів.

Визначивши, що всі присутні на семінарі обізнані на Правилах дорожнього руху та дотримуються їх, майстри виробничого навчання ЛМНВК провели заняття по практичному водінню із кожним вчителем, що був учасником семінару. Саме таким чином були продемонстровані технології створення ситуації успіху, якими вдало користуються педагоги закладу у роботі зі старшокласниками. Високий професіоналізм педагогів-майстрів та дієвість даного типу методик відчув на собі кожен вчитель-водій, хто ще жодного разу самостійно не водив автомобіль.

По закінченню семінару вчителі обмінялися досвідом роботи з учнями старших класів та шляхами мотивування їх до навчання.

Блізнякова О.А., методист ЛММК

Переглядів: 1000 Повернутись