Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар вчителів географії

17.04.2014 | Розмістив: В.В. Стрілець

Згідно річного плану ММК та Міського методичного об’єднання вчителів географії 17 квітня 2014 р. на базі Люботинської загальноосвітньої школи №4 відбувся теоретично-практичний семінар "Проблемний підхід вивчення географії як метод особистісного навчання учнів". Метою даного заходу було ознайомлення вчителів географії з методами створення проблемних ситуацій на уроках географії та «Харківщинознавства» як передумовою активізації розумової діяльності учнів.

Теоретична частина семінару була присвячена розгляду поняття "проблемна ситуація у навчанні географії", питанням класифікації проблемних ситуацій, способам їх створення та розв'язання. Було наголошено, що лише в умовах проблемного навчання можна ефективно моделювати процес цілеспрямованої активної розумової діяльності учнів та спрямовувати їх на пошук істини. Тому доповідач (Довженко В.М.) запропонувала проблемність розглядати як окремий загально дидактичний принцип, який можна співвіднести з принципами активності, самостійності й продуктивності навчання. Під час доповіді була представлена класифікація проблемних ситуацій у методиці географії на всіх етапах навчально-виховного процесу.

Присутні відмітили ґрунтовність викладу матеріалу та його практичну спрямованість: приклади для ілюстрації основних теоретичних відомостей вчитель добирав із власного досвіду, пропонуючи вчителям фрагменти уроків за різними темами всіх шкільних географічних курсів.

Практична частина семінару була представлена уроком географії в 7-Б класі (вчитель Довженко В.М.) із використанням ІКТ за темою «Население Евразии» (клас з російською мовою навчання). Під час уроку вчителем використовувалися активні методи навчання (мозковий штурм та асоціативні вправи), широко застосовувалися творчі завдання (малюнкові тести), картографічний практикум. Також, учні – члени шкільного наукового товариства підготували виступи-презентації за випереджальними завданнями «Малые народы Евразии» та «Жилье евразийских народов».

Віртуальна екскурсія «Любе місто – рідний Люботин», що підготували учні 8-х класів, стала підсумком проведення дослідницьких проектів краєзнавчого напряму (науковий керівник проектів Довженко В.М.). Виступи учнів супроводжувалися презентаціями та містили цікаві історичні та географічні відомості про Малу Батьківщину.

З метою підвищення фахової компетентності вчителів географії шкіл міста заступник директора з НВР Канаєвою Л.Л. була проведена педагогічна майстерня «Інноваційні педагогічні технології як засіб формування професійної компетентності вчителів». Під час методичного заходу вчителі познайомилися з такою формою проведення тестування як тест на основі «читання та аналізу тексту» географічного змісту. Вчителі створили добірку тестових завдань різного рівня складності за темою відкритого уроку.

По закінченню семінару методистом ЛММК Блізняковою О.А. була проведена інструктивна нарада, на якій були розглянуті питання щодо підсумків проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії. Також, були надані рекомендації по організованому закінченню та семестровому й річному оцінюванню учнів 7 – 10 класів з географії.

 

О.А.Блізнякова, методист ЛММК

Переглядів: 1542 Повернутись