Архів за 2023 рік
Архів за 2022 рік
Архів за 2021 рік
Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар вчителів хімії

28.01.2014 | Розмістив: Ю. Стрілець

24 січня 2014 року на базі Люботинського навчально-виховного комплексу № 2 відбувся теоретично-практичний семінар вчителів хімії за темою: «Використання сучасних інноваційних моделей навчання як засіб формування екологічної свідомості учнів на уроках хімії та в позаурочний час», метою якого було ознайомити вчителів хімії загальноосвітніх навчальних закладів міста з досвідом роботи вчителя хімії Колонтаєвської С.В. щодо використання інтерактивних, проектних, ігрових технологій на уроках хімії та в позаурочній діяльності. На семінарі були присутні вчителі хімії ЗНЗ міста Люботина.

Привітала учасників семінару та познайомила з планом роботи заступник директора з навчально-виховної роботи Лутицька Н.В. Розпочався семінар із презентації досвіду роботи за темою «Використання сучасних інноваційних моделей навчання як засіб формування екологічної свідомості учнів на уроках хімії та в позаурочний час», який представила вчитель хімії Люботинського НВК № 2 Колонтаєвська С.В. Вона висвітлила теоретичні аспекти проблеми, її актуальність в умовах оновлення змісту освіти та розкрила шляхи використання інноваційних технологій на уроках хімії та в позаурочній діяльності.

Учасники семінару мали побували на уроці-семінарі в 10 класі з теми «Роль неметалів та їх сполук в природі та житті людини. Неметали та екологічні проблеми планети Земля». Вчитель на початку уроку створила сприятливий психологічний настрій, вдало провела мотивацію. Учні, працюючи в групах, презентували створені проекти, в яких розкрили роль неметалів та їх сполук у природі та житті людини. Слід зазначити змістовність, актуальність представлених проектів, використання міжпредметних зв’язків та врахування екологічних проблем довкілля. Учні інших груп мали змогу обговорювати проекти, задавати питання, висловлювати свої думки стосовно тієї чи іншої ситуації. Таким чином, до роботи були задіяні всі учні, удалося опрацювати великий об’єм матеріалу, що дало змогу учням набути теоретичних знань щодо ролі неметалів та їх сполук у природі та житті людини. Практичні ситуації, які було розглянуто на уроці сприяли формуванню в учнів навиків правильного поводження з хімічними сполуками у побуті. Практичний блок уроку передбачав розв’язування хімічних задач екологічного змісту різного рівня складності.

Продовженням семінару стало проведення бінарного позакласного заходу «Рада мудреців», який провела керівник шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу Прядка О.І. Під час гри команди учнів 7 класу відповідали на питання, продовжували прислів’я, розгадували загадки, ребуси, які охоплювали основні поняття фізики та хімії. Вболівальниками та глядачами були учні 5 класу, для яких даний матеріал був корисним, так як програма природознавства містить між предметні зв’язки з хімією, фізикою та іншими природничими науками.

Наступним етапом семінару стало проведення теоретично-практичного заняття для вчителів хімії «Сучасна номенклатура основних класів органічних сполук (ІЮПАК)», яке провела вчитель хімії Колонтаєвська С.В. Крім того, керівник ММО вчителів хімії Котляр З.В. зробила аналіз написання фахових контрольних робіт вчителями хімії за матеріалами ЗНО, а завідувач ММК Сіренко С.М. довела до відома наказ про підсумки участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Учасники семінару відзначили актуальність, практичне значення та високий рівень проведення семінару.

Завідувач ММК С.М. Сіренко

Переглядів: 1177 Повернутись