Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар для вчителів географії

05.12.2013 | Розмістив: Ю. Стрілець

5 грудня 2013 року на базі Люботинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбувся теоретично-практичний семінар для вчителів географії за темою «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках географії та в позаурочній діяльності учнів».

Під час пролонгованої доповіді розкривалися теоретичні питання щодо побудови уроку із використанням ІК-технологій: мережі INTERNET, шкільної локальної мережі, комп’ютерних тренажерів (доповідач Мельник Т.В.). Присутні були ознайомлені із географічної складовою оновленого курсу «Природознавство, 5 клас» (доповідач Іванова М.К.), який з 2013 року впроваджується в навчальних закладах відповідно до оновленого Державного стандарту базової загальної середньої освіти.

Під час практичної частини семінару присутні ознайомилися із методикою побудови уроку із використанням ІКТ. На уроці географії в 6-А класі за темою «Вулканізм та явища, що його супроводжують» (вчитель Мельник Т.В.) учні, після ознайомлення із теоретичним матеріалом, через мережу INTERNET отримали інформацію про типи вулканів та знайшли ілюстративний матеріал, що дозволило унаочнити отриману інформацію. Використання тестового тренажеру дозволило за короткий час школярам оцінити власний рівень володіння навчальним матеріалом, а вчителю – оцінити рівень підготовки класу до вивчення наступних тем курсу географії.

Віртуальна екскурсія «Краса Всесвіту», що була проведена для учнів 5 класу із використанням стелларіуму, викликала цікавість як у школярів так і серед досвідчених вчителів. «Мандрівка» зірковими сузір’ями дозволила не тільки візуально з ними познайомитися, але й прослідкувати за зміною їх вигляду на небі, виходячи із географічної широти місцевості та часу доби.

Під час семінару присутні мали змогу попрацювати із комп’ютерним тренажером по підготовці до ЗНО з географії. Добірка різноманітних тестів дала можливість учителям створити 10 варіантів завдань у форматі зовнішнього тестування за різними розділами курсу географії.

По закінченню семінару відбулася оперативна нарада з учителями з питань організованого проведення моніторингу якості загальної середньої освіти з географії, який відбудеться 12 грудня 2013 року. Були розглянуті питання оформлення розв’язку задач географічного змісту та алгоритму побудови відповіді на питання відкритого типу моніторингу.

Методист ЛММК, Блізнякова О.А.

Переглядів: 1012 Повернутись