Архів за 2023 рік
Архів за 2022 рік
Архів за 2021 рік
Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар вчителів хімії

19.11.2013 | Розмістив: В.В. Стрілець

15 листопада  2013 року  на базі Люботинської гімназії № 1 відбувся теоретично-практичний семінар  вчителів хімії  за темою: «Створення умов для розвитку індивідуальних здібностей учнів на уроках хімії та в позаурочній діяльності шляхом використання інтерактивних технологій, диференціації навчальних завдань», метою якого було ознайомити вчителів хімії міста з досвідом роботи щодо використання інтерактивних технологій, упровадження диференційованого та діяльнісного навчання на уроках хімії та в позаурочній діяльності. На семінарі були присутні вчителі хімії ЗНЗ міста Люботина.

Привітала учасників семінару та познайомила з планом роботи заступник директора з навчально-виховної роботи Попова О.Л. Розпочався семінар із презентації  досвіду роботи за  темою «Створення умов для розвитку індивідуальних здібностей учнів на уроках хімії та в позаурочній діяльності шляхом використання інтерактивних технологій, диференціації навчальних завдань», який представила вчитель вищої категорії, «вчитель-методист», Заслужений учитель України Котляр З.В. Вона висвітлила теоретичні аспекти проблеми, її актуальність в умовах оновлення змісту освіти та розкрила шляхи упровадження диференційованого підходу на різних етапах уроку.

Учасники семінару мали можливість побувати на уроці в 9-А класі з теми «Узагальнення знань з теми «Розчини, теорія електролітичної дисоціації». Вчитель на початку уроку створила сприятливий психологічний настрій, вдало провела мотивацію, звернувши увагу дітей на портрети видатних вчених-хіміків, їх відкриття. З метою узагальнення теоретичних знань вчитель запропонувала учням тестові завдання різної складності з подальшим взаємоконтролем та виявленням утруднень. Під час практичної частини учні розв’язували експериментальні задачі, робили хімічні досліди. Учні володіють хімічними поняттями, вміють розв’язувати різні типи задач з хімії, мають навички роботи з хімічними реактивами та обладнанням. На кожному етапі вчителем здійснювався зворотній зв'язок, використовувалася наочність кабінету : періодична система, ряд електронегативності, таблиця розчинності тощо. Котляр З.В. приділяє велику увагу дотриманню техніки безпеки у кабінеті хімії, перед початком експерименту проводено інструктаж, учні одягнені у білі халати. Протягом уроку учні, працюючи у бригадах,  опрацювали значний об’єм навчального матеріалу, розв’язали різні типи задач. На уроці не було жодного байдужого, не зайнятого роботою учня.

Учасники семінару мали змогу познайомитися із системою роботи з обдарованими дітьми, яку створила Зоя Володимирівна.  Згідно плану семінару  вчителі хімії відвідали заняття школи «Олімпійські надії», яку веде впродовж багатьох років своєї педагогічної діяльності Котляр З.В. На початку заняття вчитель звернулася до стенду «Переможці олімпіад та конкурсу-захисту МАН», наголосивши, що кожен із учнів може досягти таких успіхів, але  для цього треба працювати. Учасниками школи є учні 8-11 класів, причому заняття проводять старшокласники, переможці міських та обласних олімпіад, фото яких розміщено на стенді. Вони підготували завдання та експериментальні задачі, показали хімічні досліди, їх виступи були пізнавальними та корисними для учнів 8-9 класів. Вчитель постійно опирається на життєвий досвід учнів, пов’язує хімію з життям, розповідає легенди та цікаві історії про хімічні речовини та хімічні елементи. Вчитель, закоханий у свою справу, передає свою любов до хімії дітям.

Після відвіданих занять  вчителі хімії проаналізували результати ЗНО- 2013 з хімії, розглянули методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади  з хімії, обговорили організаційні питання щодо проведення моніторингу загальної середньої освіти з хімії у 10 класі.

У результаті анкетування учасники семінару висловили слова щирої подяки вчителю-майстру, відзначили актуальність, науковість, високий науково-методичний рівень проведення семінару та побажали Зої Володимирівні творчих успіхів.

Завідувач  ММК  С.М. Сіренко

Переглядів: 1180 Повернутись