Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Відбувся теоретично-практичний семінар для вчителів світової літератури, російської мови та літератури за темою "Впровадження проблемних навчальних ситуацій на уроках літератури з метою формування творчої особистості учня"

01.05.2013 | Розмістив: В.В. Дуванський

30 квітня 2013 р. на базі Люботинського НВК № 2 відбувся теоретично-практичний  семінар для вчителів світової літератури, російської мови та літератури за темою "Впровадження проблемних навчальних ситуацій на уроках літератури з метою формування творчої особистості учня". Мета семінару – обґрунтувати основи технології проблемного навчання; охарактеризувати шляхи формування в учнів пізнавальної діяльності, розвитку їх особистих здібностей.

Теоретичний блок розпочала вчитель російської мови та світової літератури Обадіна А.М., яка представила презентацію з досвіду роботи за темою "Впровадження проблемних навчальних ситуацій на уроках літератури з метою формування творчої особистості учня". У доповіді основна увага зверталась на основні завдання та переваги проблемного навчання, наведені приклади використання проблемних запитань у концептуальних схемах.

Практичний блок був представлений уроком світової літератури у 9 кл. за повістю М.Гоголя "Шинель" на тему "Високий гуманізм письменника у зображенні в повісті трагічної долі "маленької людини" (проблемні навальні ситуації, робота в групах, використання ТЗН). Мета уроку – розкрити ідейно – тематичне спрямування повісті М.Гоголя "Шинель", вчити учнів характеризувати образ героя у розвитку; розвивати навички аналізу художнього твору, критичне мислення; виховувати гуманне ставлення до людини. На уроці в комплексі вирішувались навчальні, розвиваючі та виховні задачі, використано інтерактивні методи – робота в малих групах, "мозковий штурм", "мікрофон". Була створена проблемна ситуація, яку учні вирішували під час уроку. На уроці було використано фрагмент фільму реж. О.Баталова "Шинель".

Підводячи підсумки семінару, вчителі російської мови та світової літератури ЗНЗ міста поділились враженнями від проведеного семінару. Членами ММО визначено, що семінар проведено на високому методичному рівні.

 

30.04.2013 р.                                      Методист ММК Сітченко В.М. 

Переглядів: 1141 Повернутись