Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар вчителів географії за темою "Практична складова шкільного географічного курсу"

28.02.2013 | Розмістив: В.В. Дуванський

    28 лютого 2013 р. на базі Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 відбувся теоретично-практичний семінар вчителів географії за темою "Практична складова шкільного географічного курсу". Мета семінару – забезпечити набуття педагогами міста системи необхідних знань, умінь і навичок щодо організації та проведення практичних робіт, а також навчальної практики з географії. Сприяти покращенню географічної освіти у навчальних закладах шляхом опанування педагогами міста методики вибору різних організаційних форм навчання залежно від цілей навчання й спеціфики географічних знань.

    Теоретичний блок розпочала вчитель географії Блізнякова О.А., яка представила доповідь "Практична складова шкільного географічного курсу". Доповідь була змістовною, супроводжувалась комп’ютерною презентацією. Практичний блок розпочався творчою лабораторією для вчителів географії ЗНЗ міста – складання плану – конспекту уроку географії у 8 кл. "Опис місцевості і розв’язання задач за навчальним топографічними картами". Мета методичного заходу – створити умови для самореалізації та професійного росту вчителів міста; обмінятися досвідом проведення практичних робіт на уроках географії; розробити технологію підготовки та проведення практичної роботи за топографічною картою, визначити критерії її результативності.

    Згідно плану семінару о 10-55 розпочався урок в 9 кл. з курсу "Харківщинознавство" за темою "Сільське господарство", який провела вчитель географії Блізнякова О.А.  Мета уроку – дати характеристику сільського господарства Харківської області, розглянути всі сільськогосподарські галузі та сформувати поняття "економічний потенціал та сталий розвиток", вдосконалювати навички роботи із статистичним матеріалом та побудови діаграм на його основі, розвивати в учнів пізнавальний інтерес, творче мислення, виховувати культуру спілкування. Під час уроку учнями була виконана практична робота "Побудова діаграм структури сільськогосподарських угідь і структури посівних площ". На уроці було застосовано інтерактивні вправи – робота в парах і групах, прийом "Асоціативний кущ", "Шпаргалка".

    Практичний блок продовжився засіданням шкільного наукового товариства у формі віртуальної подорожі за темою "50-та паралель: чи варто пошукати іншу", який підготували вчитель географії Блізнякова О.А. та вчитель історії, керівник гуртка "Юні археологи" Чурілов Є.В. Мета заходу – продовжити формування в учнів навичок частково-пошукової пізнавальної діяльності; формувати уміння працювати з різними джерелами інформації; розвивати пам'ять, логічне мислення, творчі здібності. Учасники засідання розповіли про найбільші міста світу, які розташовані на 50-й паралелі. Розповідь учнів супроводжувалась комп’ютерною презентацією та цікавими розповідями про культурні та історичні пам’ятки цих міст. Завершився захід показом документального фільму про Харків.

    Після обговорення семінару учасникам було роздано методичні кейси на електронних носіях з практичними наробками вчителя географії та методиста міського методичного кабінету Блізнякової О.А.    

    Членами ММО вчителів географії було вирішено, що семінар проведено на високому методичному рівні.

 

Методист ММК Сітченко В.М.   

Переглядів: 1264 Повернутись