Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

ДІЛОВОДСТВО У ШКОЛІ: ДОЗВОЛЕНО ВЕСТИ КЛАСНИЙ ЖУРНАЛ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ БЕЗ ПОТРЕБИ ДУБЛЮВАННЯ ЙОГО НА ПАПЕРІ

08.12.2022 | Розмістив: С.В. Ковтун

Заклади загальної середньої освіти матимуть можливість перевести документообіг в електронну форму, відповідно до наказу МОН від 8 серпня 2022 року № 707 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 9 вересня 2022 за № 1029/38365).

У школах класний журнал вестиметься в електронній формі без потреби дублювання його на папері. Заклад може обирати будь-яку електронну освітню інформаційну систему (ОІС), яка надає послугу з ведення електронного класного журналу або ж скористатися безкоштовним державним сервісом «eJournal» на базі програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту».

Крім того, ділова документація не обмежується електронним класним журналом. Тепер з‘явилася можливість вести в електронній формі документи, що можуть створюватися у процесі діяльності закладу освіти, зокрема обов’язкових (крім тих документів, які потребують зберігання понад 70 років).

Дозволено вести у електронній формі такі документи:

 1. класний журнал для I-IV класів;
 2. класний журнал для V-XI (ХІІ) класів;
 3. журнал обліку пропущених і замінених уроків;
 4. журнали здобувачів середньої освітиза індивідуальною формою;
 5. журнал факультативних та гурткових занять;
 6. журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності;
 7. особові справи здобувачів освіти;
 8. алфавітну книгу здобувачів освіти;
 9. особову справу педагогічного працівника;
 10. журнал реєстрації наказів руху здобувачів освіти;
 11. накази керівника з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання (про відрядження, стягнення, надання щорічних оплачуваних відпусток та відпусток у зв’язку з навчанням);
 12. річний план роботи закладу освіти;
 13. розклад навчальних занять;
 14. свідоцтва досягнень здобувачів освіти тощо. 

Електронне діловодство — вагомий крок на шляху спрощення та автоматизації управлінських та освітніх процесів у закладах загальної середньої освіти.

Наступний крок – затвердити взаємодію між електронними освітніми інформаційними системами (ОІС) та ПАК «АІКОМ» (відповідний Порядок буде прийнято незабаром), а також оптимізувати та автоматизувати процеси зарахування, відрахування, переведення учнів та облік дітей у закладах загальної середньої освіти.

До розроблення Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі у межах проведеного громадського обговорення були залучені представники шкіл, зокрема директори та управлінці, які використовують електронні освітні інформаційні системи (ОІС) і перейшли на часткове ведення документації в електронній формі. Їхній досвід враховано. Це суттєво зменшить навантаження та заощадить час на ведення діловодства у школі.

Переглядів: 1127 Повернутись