Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

В Україні вдосконалять проведення аудитів шкіл

25.11.2022 | Розмістив: В.В. Стрілець

В Україні удосконалять процедури проведення інституційних аудитів та самооцінювання закладів освіти.

Про це повідомили в Державній службі якості освіти, презентуючи інформаційно-аналітичну систему EvaluEd.

За словами голови Держслужби Руслана Гурака, система відображатиме реальний стан справ в освіті.

«Рік тому ми поставили за мету втілити інформаційно-аналітичну систему EvaluEd до 2025 року. Сьогодні ця система випробувана під час сертифікації вчителів та протестована у вибірці шкіл для самооцінювання освітнього й управлінського процесів. Уже отримали підтвердження практичності та затребуваності від освітянської спільноти. Адже EvaluEd – це не про освітню статистику, а про реальний стан справ у закладах освіти», – зазначив Руслан Гурак.

Планується, що завдяки EvaluEd будуть удосконалені процедури проведення інституційних аудитів, самооцінювання закладів освіти та етапів сертифікації педагогічних працівників.

Удосконалення передбачає цифровізацію та автоматизацію проведення інституційного аудиту в школі. Завдяки спеціально розробленому модулю як зовнішні експерти, так і школа в режимі реального часу зможуть вносити дані, отримані під час аудиту, аналізувати їх та готувати висновки й рекомендації без залучення сторонніх онлайн-інструментів.

Опитування учнів, батьків, учителів та опрацювання результатів також відбуватиметься через систему, суттєво економлячи часовий ресурс і забезпечуючи об’єктивність.

Окрім того, у перспективі система удосконалить заходи державного контролю та аналізу діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення ними якості освіти в громадах.

Розробники зазначають, що система постійно доступна онлайн і відкрита не лише для завдань аналізу, а й своєчасної актуалізації даних верифікованими користувачами.

Наразі в ній зареєстровано третину закладів загальної середньої освіти, і триває постійне поповнення й оновлення даних.

Очікується, що завдяки масиву даних, що буде зібраний за результатами аудитів, EvaluEd стане унікальною базою даних про стан якості освітньої діяльності шкіл, джерелом інформації для управлінців різних рівнів, науковців та інших зацікавлених сторін.

Джерело:   http://osvita.ua/school/87772/

Переглядів: 1442 Повернутись