Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Навчання в закладах загальної середньої освіти міської громади розпочнеться в дистанційному форматі

27.08.2022 | Розмістив: В.В. Стрілець

Шановні мешканці громади!

      З 1 вересня 2022 року розпочинається освітній процес в закладах загальної середньої освіти.

    Відповідно до постанови КМУ від 24.06.2022 року № 711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні» встановлено тривалість 2022/2023 навчального року з 01 вересня 2022 року по 30 червня 2023 року.

     За інформацією Міністерства освіти і науки України, організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» на період тривалості воєнного стану призупиняється дія положення частини третьої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» в частині тривалості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти не менше 175 навчальних днів. 2022/2023 навчальний рік може тривати більше або менше 175 днів.

      Структура та  тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою (відповідно до обсягу навчального навантаження та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону тощо).  

       Освітній процес у дистанційному режимі запроваджується в закладах освіти на території ведення бойових дій, до такої території відноситься і Люботинська міська територіальна громада, хоча міська влада зробила все для того, щоб учні мали змогу навчатися в стінах рідної школи, підготувавши заклади освіти до нового навчального року.

       Відповідно до рішення Ради оборони Харківської області від 15.08.2022 року (протокол № 10) визначено доцільність запровадження з початку навчального року на території Харківської області дистанційної форми здобуття освіти у закладах освіти всіх рівнів та всіх форм власності  протягом 2022/2023 н.р. на період дії воєнного стану.

     Під час організації освітнього процесу в дистанційному режимі, Міністерства освіти і науки України рекомендує використовувати матеріали Всеукраїнської шкли онлайн (https://lms.e-school.net.ua/) - платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів. Увесь навчальний контент ВШО відповідає чинним державним освітнім програмам, а його якість перевірена Українським інститутом розвитку освіти. Перелік, тематику курсів і календарно-тематичне планування затверджено Міністерством освіти і науки України. Навчальні матеріали можуть вільно використовуватись для організації освітнього процесу для українських дітей, що знайшли притулок у будь-якій країні.

Міністерство освіти і науки України рекомендує здобувачам освіти, які вимушені залишити місця постійного проживання в Україні, для здобуття повної загальної середньої освіти продовжити навчання у закладах освіти, в яких вони навчалися, із застосуванням технологій дистанційного навчання, або вступити до будь-якого іншого закладу загальної середньої освіти, державної чи приватної форми власності, який надає освітні послуги за дистанційною формою.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.03.2007            № 91-р «Про утворення загальноосвітнього навчального закладу «Міжнародна українська школа» для громадян України, які проживають за кордоном» та наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2007 № 595 «Про створення загальноосвітнього навчального закладу «Міжнародна українська школа», в Україні створено державний заклад загальної середньої освіти, який забезпечує умови для здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти згідно з Державними стандартами загальної середньої освіти громадянами України, які тимчасово або постійно проживають за кордоном.

 Шановні друзі, ще рік тому нам здавалося, що немає гіршого випробування, ніж дистанційне навчання в умовах пандемії корона вірусу. Сьогодні ж ми розуміємо, що справжня біда для всіх нас – це війна. Але наші діти повинні здобути освіту, бо від цього залежить майбутнє нашої країни!

Ми неодмінно переможемо, і у наших дітей будуть щасливі роки шкільного життя в стінах другої домівки – школи.   

Переглядів: 877 Повернутись