Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Позашкільна освіта в умовах воєнного стану: безпечне освітнє середовище як складова внутрішньої системи забезпечення якості освіти

01.08.2022 | Розмістив: В.В. Стрілець

Залежно від безпекової ситуації у 2022/2023 навчальному році освітній/навчально-тренувальний процес у закладах позашкільної освіти буде здійснюватися за дистанційною та змішаною формами навчання. У зв’язку з цим у закладах освіти удосконалення потребують формування безпечного освітнього середовища, зміст освіти, форми і методи роботи з дітьми та молоддю, які мають бути спрямовані на адаптацію до нових умов.

Коректив потребує і алгоритм розбудови внутрішньої системи якості освіти, яка є невід’ємною складовою діяльності закладу позашкільної освіти. Перед керівниками закладів позашкільної освіти стоїть завдання створити безпечні і нешкідливі умови навчання та праці.

Враховуючи рекомендації Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міністерства освіти і науки України щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року, в закладах позашкільної освіти необхідно створити безпечне освітнє середовище. Зокрема, керівникам закладів потрібно проаналізувати й забезпечити:

  • безпечність території та приміщень з урахуванням наявності укриття;
  • дотримання протипожежних норм;
  • проведення для учасників освітнього/навчально-тренувального процесу навчання/інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

Головне завдання – допомогти дітям реалізувати здібності та творчий потенціал і створити хоч невеликий простір безпеки, дати можливість відкритого доступу до якісної позашкільної освіти.

Окрім того, надані рекомендації щодо організації роботи закладів позашкільної освіти з урахуванням реалій воєнного стану в країні (лист Міністерства освіти і науки України від 14.04.2022 № 1/4142-22).

Для організації навчання з використанням кращого досвіду дистанційної освіти державні заклади позашкільної освіти, підпорядковані Міністерству освіти і науки України, розміщують на своїх вебсайтах необхідну інформацію. До занять можуть долучатися всі діти незалежно від того, чи займаються вони в закладі.

Джерело: https://sqe.gov.ua/pozashkilna-osvita-v-umovakh-voiennogo/

Переглядів: 356 Повернутись