Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

МОН пропонує на обговорення Порядок утворення спецкласів

13.05.2022 | Розмістив: В.В. Стрілець

Міністерство освіти пропонує для громадського обговорення «Порядок утворення та умов функціонування спеціальних класів у закладах загальної середньої освіти».

Документ має унормувати новий підхід до формування спеціальних класів для забезпечення права на освіту осіб з особливими освітніми потребами поряд з домом та права обрання батьками закладів освіти та форм навчання.

Згідно з проєктом, спеціальний клас має бути утворений керівником закладу освіти за умови наявності не менше п'яти письмових заяв про зарахування до закладу освіти для класів з граничною наповнюваністю більше 10 учнів або більше 50% від граничної наповнюваності інших класів.

Гранична наповнюваність спецкласів залежно від категорії особливих освітніх потреб чи труднощів та рівня підтримки, який рекомендований таким дітям, складатиме від 8 до 15 осіб.

Передбачається, що контингент класів для учнів із соціоадаптаційними чи соціокультурними труднощами тимчасового перебування буде змінним, а до одного спеціального класу зможуть зараховуватися учні різного віку за умови, якщо їх різниця у віці становить не більше двох років.

Освітній процес у спеціальних класах матиме корекційну спрямованість та забезпечуватиме опанування державних стандартів повної загальної середньої освіти й засвоєння освітньої програми, розвиток здібностей та подальшу соціалізацію учнів.

Навчання у спеціальних класах організовуватиметься за освітньою програмою закладу освіти із забезпеченням корекційно-розвиткового складника.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту приймаються у довільній формі до 29 травня 2022 року на електронну адресу: ol.nabochenko@gmail.comnabochenko@mon.gov.ua.

ПОсилання на документ: https://osvita.ua/school/86438/#google_vignette

Переглядів: 3147 Повернутись