Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Творча лабораторія для вчителів математики та фізики закладів загальної середньої освіти міста

18.12.2020 | Розмістив: С.В. Ковтун

17 грудня 2020 року на базі Люботинської гімназії № 5 в онлайн-форматі проведено творчу лабораторію для вчителів математики та фізики закладів загальної середньої освіти м. Люботина з теми «STEM – технології на уроках математики і фізики як один із головних напрямів Нової української школи».

На методичний захід в онлайн-режимі (на платформі Google Classroom) зареєструвалися 11 вчителів математики та  8 вчителів фізики закладів загальної середньої освіти міста Люботина та консультант КУ «ЦПРПП» Мазій С.М.

З планом роботи творчої лабораторії присутніх ознайомила заступник директора з навчально-виховної роботи Люботинської гімназії № 5 Калюжна Н.П.

Налаштуванню на творчу працю учасників заходу сприяла інтерактивна  вправа «Новорічна геометрія уяви».

Учасники творчої лабораторії ознайомилися із практичним досвідом учителів математики та фізики Люботинської гімназії № 5 щодо впровадження елементів STEM – технологій на уроках фізики й математики як одного із головних напрямів Нової української школи. Під час інформаційно-презентаційного блоку вчитель фізики та математики Пахомова Н.М. представила презентацію «STEM-освіта та особливості її впровадження у закладах освіти», ознайомила присутніх із сутністю поняття STEM-освіти та особливостями її впровадження в освітній процес.

Під час практичного блоку, який проходив на платформі Zoom вчитель математики Богач О.І. поділилася з присутніми досвідом застосування  ігрових STEM – технологій під час вивчення теми дроби у 5 класі із застосуванням Lego-конструктора та дидактичної гри «Дроби Нікітіна», ознайомила з проведенням STEM- експерименту з теми «Пряма та обернена пропорційність» за допомогою Lego - набору «Прості механізми» та досвідом використання алгебраїчних коміксів під час вивчення нового матеріалу на уроках алгебри у 8 класі.

Учитель фізики та математики Пахомова Н.М. поділилася досвідом використання динамічного геометричного середовища GeoGebra під час вивчення теми «Кути. Многокутники» у 5 класі та  теми «Вписані та центральні кути. Вписані та описані чотирикутники» у 8 класі. Також розкрила можливості використання елементів STEM – технологій на уроках фізики з метою розвитку дослідницьких компетенцій і навичок групової роботи учнів, продемонструвавши відеофрагменти уроків фізики в 7 та 9 класі.

На завершення практичного блоку була проведена практична робота для учасників творчої лабораторії «STEM-навчання при підготовці до міжнародного дослідження PISA-2021», під час якої вчителі розвʼязали завдання міжнародного дослідження PISA минулих років та проаналізували алгоритми їх розвʼязань. 

Рефлексія була здійснена за допомогою вихідного анкетування та спілкування на платформі Zoom.

Підводячи підсумки, учасники семінару підкреслили актуальність та важливість обговореної проблеми, відмітили професіоналізм вчителів фізики та математики Люботинської гімназії № 5, актуальність та практичну направленість заходу.

Переглядів: 1650 Повернутись