Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Відбувся теоретично-практичний семінар "Формування економічної освіти як один із шляхів соціалізації особистості"

26.02.2012 | Розмістив: Ю. Стрілець

Згідно річного плану ММК та Міського методичного об’єднання вчителів економіки 23 лютого 2012 р. на базі загальноосвітньої школи №4 відбувся теоретично-практичний семінар "Формування економічної освіти як один із шляхів соціалізації особистості". Даний захід мав на меті ознайомлення педагогів міста з досвідом роботи вчителя економіки з питань формування економічної освіти, економічної культури, економічного мислення. Завданням даного заходу було теоретичне обґрунтування формування економічної освіти школярів на уроках та в позаурочний час та демонстрація шляхів застосування інформаційних технологій для розвитку економічної самоосвіти учнів.

На семінарі були присутні 7 вчителів економіки ЗНЗ міста.

Теоретична частина семінару складалася із доповіді вчителя економіки Довженко В.М., яка супроводжувалася презентацією. Позитивним надбанням, що відмічено присутніми у запропонованому виступі, була презентація системи роботи закладу з питань формування економічної культури у позаурочній діяльності.

Практична частина семінару продемонструвала присутнім наробки вчителя з питань формування економічної свідомості учнів-старшокласників в умовах профільного навчання.

Інтегрований урок в 11 класі екологічного профілю проводився за темою «Глобальні економічні проблеми. Економіка і екологія: проблеми взаємодії». Вчителем були створені презентації за темою уроку, що унаочнило сприймання нового матеріалу. Під час уроку учні пошуковим методом з’ясували можливості співіснування необмежених людських потреб та обмежених природних ресурсів за умови збереження екології довкілля. Представлені учнями розрахункові проекти продемонстрували скриті резерви заощадження сімейних бюджетів за умови раціонального використання води, синтетичних миючих засобів, сімейних електромобілей.

Система формування економічного світогляду поширюється в школі також і на позаурочну діяльність. Присутні мали змогу оцінити ефективність даної роботи під час виховної години в 4 класі «Економіка в школі» (вчитель Обуховська О.І.).

По закінченню семінару учасники провели інструктивну нараду, на якій були розглянуті питання щодо організованого закінчення навчального року.

О.А. Блізнякова, методист ЛММК

Переглядів: 1192 Повернутись