Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Міжпредметний методичний WEB-квест для вчителів суспільствознавства та географії

05.06.2020 | Розмістив: С.В. Ковтун

04 червня 2020 року вчителі суспільствознавства та географії міста стали учасниками WEB–квесту, який мав на меті опанувати прийоми дистанційних методів навчання шляхом занурення педагогів у програмові можливості освітніх Інтернет-платформ. 

Під час роботи Сословський В. Г., доцент ХННІ Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи», ознайомив вчителів з можливостями навчального середовища платформи Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment). Он-лайн лекція з педагогами була присвячена ознайомленню із методичними прийомами викладання курсу «Фінансова грамотність» та інших предметів шкільної програми, демонстрація добірки електронних інтерактивних конспектів для різних вікових груп з усіх навчальних предметів шкільного курсу, які розміщено на платформі.

Наступним етапом став он-лайн тренінг «Введення до власних фінансів. Фінансові процеси та явища. Абетка власної фінансової безпеки» (спікер Орєхова К. В.,  доцент, докторант ХННІ Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи»). Педагоги шкіл міста ознайомилися з практикою розв’язання задач економічного змісту.

Завдяки створеній під час заходу мережевої взаємодії ХННІ-ЗЗСО присутнім педагогам тепер відкритий доступ до навчальних ресурсів Інституту, призначених для організації дистанційного навчання в школах. Серед них курси, які віднесені до категорії "Курси для вчителів":

  • Корисні навчальні ресурси для розробки уроків з 1 по 11 класи;
  • Створення дистанційного курсу в LMS Moodle;
  • Дистанційне навчання з Google Classroom та Microsoft Education;
  • Інтерактивні технології навчання;
  • Продукти Microsoft для дистанційного навчання.

Іншим мережевим зв’язком, що створено під час WEB–квесту, стала взаємодія педагогів із співробітниками КВНЗ «ХАНО», а саме методистом Центру методичної та аналітичної роботи Носик Н.Д. та старшим викладачам кафедри соціально-гуманітарної освіти Китиченком С.О. Презентаційні та методичні наробки були присвячені питанням формування ключової компетентності «ініціативність і підприємливість» та реалізації наскрізної змістової лінії «підприємливість та фінансова грамотність» під час вивчення різних шкільних предметів.

По завершенню он-лайн сесій учителі в дистанційному режимі приступили до ознайомлення з наробками своїх колег:

  • Методичний кейс «Формування громадянської та соціальної компетентності на уроках суспільствознавства та географії» (Цехмістер В.Б., вчитель історії та географії КЗОШ);
  • Інтерактивна міні-лекція «Впровадження квест-технології в освітній процес» (Блізнякова О.А., вчитель географії Люботинської ЗОШ № 5);
  • Методичні варіації «Змістова лінія «Підприємливість та фінансова грамотність» (Резніченко Л.О., вчитель економіки Люботинської ЗОШ № 5).

Дистанційна робота педагогів була побудована за методикою WEB–квесту: вчителі після ознайомлення з теоретичним матеріалом на різних освітніх платформах проходили он-лайн тести та навчальні пізнавальні ігри, що мали на меті систематизувати опрацьовану інформацію. Виконуючи завдання, учителі отримували слова-паролі для створення фінальної «фрази-побажання». Таким чином, педагоги випробували можливості тестової платформи «Всеосвіта» (створення он-лайн тестів усіх типів формату ЗНО) та  ігрову платформу LearningApps.org (створення навчальних ігор для уроків).

Також в практичній частині методичного заходу вчителі спробували можливості міні-квесту, який створено в Google-формах (документи, таблиці, презентації), та переконалися, що навіть маючи мінімальні навички користувача ПК, можна осучаснити форму проведення підсумкових уроків та поєднати гаджетозалежність сучасних учнів з програмовими вимогами до знань учнів.

Хочеться відмітити ґрунтовну підготовку вчителів та адміністрації Люботинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 та Караванської ЗОШ І-ІІІ ст. Для зручності в дистанційному опануванні методичного матеріалу був створений сайт (модератор Чурілов Є.О., вчитель історії Люботинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5), створена та озвучена доповідь-презентація, складена широка добірка методичних та дидактичних інтеренет-ресурсів для подальшої самостійної роботи педагогів з тем формування ключових та предметних компетентностей учнів.

Відділ освіти Люботинської міської ради висловлює подяку співробітникам і викладачам ХННІ Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи» та   КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» за надану інформаційну підтримку методичного заходу для педагогів міста.

Сподіваємося, що створена під час міжпредметного WEB–квесту мережева взаємодія сприятиме підвищенню професійної компетентності педагогів та  якості освітнього процесу в ЗЗСО міста.

Переглядів: 1036 Повернутись