Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Педагогічний вернісаж для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти міста

20.02.2020 | Розмістив: С.В. Ковтун

20 лютого 2020 року на базі Люботинського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» № 2 було проведено педагогічний вернісаж «Педагогіка партнерства  як  ключовий компонент Нової української школи».

Метою заходу було поповнення теоретичних знань та практичних умінь учителів початкових класів щодо організації освітнього  процесу на засадах «педагогіки партнерства». Саме тому вже з перших хвилин присутні стали активними учасниками обговорення та проектування нових підходів до створення ефективного партнерства учень-педагог-батьки в освітньому процесі.

Ознайомлення з теоретичним матеріалом відбулося під час презентаційного меседжа від Глущенко О.А., голови шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів. Під час свого виступу Ольга Олександрівна продемонструвала шляхи впровадження ідей «педагогіки партнерства» та дотримання її основних принципів у широкому спектрі організації роботи у початкових класах.

Педагоги відвідали уроки своїх колег, до проведення яких були залучені батьки учнів. Так, під час уроку математики за проєктом освітнього центру «Крила успіху» в 3-б класі (вчитель Глущенко О.О.) через математичні вправи відбулося знайомство з професією «флорист», яку презентувала мама учениці цього класу. Діти не тільки розв’язували сюжетні вправи за темою, а й дізналися про особливості цієї професії, цікаві правила складання квіткових композицій.

Урок мистецтва у 2 класі  на тему: «Країна загадкових ритмів» (вчитель Глущенко А.О.) відбувався під музичний супровід у виконанні талановитої мами учениці класу: жива музика вчила розпізнавати музичні жанри, створювала емоційний фон під час самостійної роботи та закликала учнів до активних фізкультхвилинок.

Під час заняття в педагогічній майстерні «Апгрейд інструментарію сучасного педагога: плануємо збори батьків майбутніх першокласників» був створений сценарний план інтерактивних батьківських зборів. Присутні спробували змоделювати ситуації взаємодії та співробітництва між батьками вже під час їхньої першої зустрічі з колективом школи та майбутнім батьківським співтовариством класу.

Кульмінацією «Батьківського дня» в школі стало реаліті-шоу «Вернісаж професій» для учнів 1-4 класів. Під час активного спілкування та творчих виступів учні знайомили своїх однокласників із професіями своїх батьків. Родзинкою було те, що це були не просто розповіді дітей, а виступ дітей та їх батьків із презентацією творчих виробів (мама-флорист) та смаколиків (мама-кухар). Мама-лікар цікаво розповіла про вітамінний режим дітей та подарувала «зимовий вітамінний кошик», а тато-рятувальник й тато-поліціянт відповідали на питання дітей про роботу рятувальної та поліцейської служби.

По закінченню методичного заходу відбулася презентація можливості використання навчальних матеріалів з питань «педагогіки партнерства», що розміщуються на соціальній он-лайн платформі EdEra та педагогічних форумах «На урок» та «Всеосвіта», під час проведення уроків та форм виховної діяльності, а також для самоосвіти педагогів. 

 

Блізнякова О.А., методист ММК

Переглядів: 311 Повернутись