Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Тематичний івент для вчителів предметів природничого циклу

21.12.2019 | Розмістив: С.В. Ковтун

20 грудня 2019 року на базі Люботинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 відбувся тематичний івент для вчителів предметів природничого циклу з теми «Компетентнісний підхід до навчання предметів природничого циклу в умовах Нової української школи», у якому взяло участь 15 педагогів. Метою методичного заходу було: презентувати нові формати природничої освіти, розкрити сучасні підходи до навчання предметів природничого циклу в умовах НУШ, показати шляхи формування природничої компетентності учнів через використання онлайн-інструментів та інтеграцію навчального матеріалу.

Учасників методичного заходу привітала директор школи Сайко Т.П., а створенню позитивного налаштування на роботу сприяла вправа «Долоньки побажань». Учитель хімії Білоус В.В. під час проведення методичного пазлу «Інтегроване навчання – шлях до формування природничої компетентності учнів» розкрила значення інтегрованого підходу та можливості його використання на уроках хімії та біології з метою формування цілісної картини сприйняття дійсності. Учителі, працюючи в групах, знаходили точки перетину природничих дисциплін із іншими предметами та складали методичні пазли.

На сьогодні важливим є формування медіа-інформаційної грамотності педагогів, вміння використовувати онлайн-сервіси в освітньому процесі. Учитель біології Сіренко С.М. презентувала освітні лайфхаки «Використання онлайн-інструментів на уроках природничого циклу». Учасники методичного заходу, працюючи у парах за комп’ютерами, створювали «хмарки слів», опрацьовували програми-генератори анаграм, філвордів, кросвордів, розглянули можливості використання QR-кодів, інтернет-сервісу мультимедійних дидактичних вправ з метою мотивації учнів до вивчення предметів природничого циклу, підготовки до олімпіад та ЗНО.

Під час проведення міні-тренінгу «Візуалізація та структурування інформації за допомогою ментальних карт на уроках біології та хімії» було обґрунтовано актуальність використання ментальних карт у професійній діяльності вчителя, розглянуто основні принципи  технології майндмеппінгу, запропоновано різноманітні способи використання інтелектуальних карт в освітньому процесі. Під час роботи за комп’ютером учителі опрацювали основні етапи створення інтелект-карт, як зручної і ефективної техніки візуалізації мислення і альтернативного запису.

Родзинкою заходу став методичний меседж «Нові формати природничої освіти», який провели редакторка видавництва «Ранок», журналістка, телеведуча Круглова В.В. та заступник директора із STEM-освіти школи «Ранок», співорганізатор проекту «Мандрівна наука» Биченко С.В. Круглова В.В. презентувала нові формати природничої освіти, зокрема познайомила освітню спільноту з одним із найвідоміших європейських проєктів e-Bug, засновником якого є Міністерство охорони здоров’я і соціальної політики Великої Британії. Проєкт присвячений мікробіології, інфекціям, антибіотикам, щепленням. Розповіла, як працювати із сайтом проєкту, який функціонуватиме у відкритому доступі, як використовувати матеріали на уроках, у позашкільних заходах і загалом, у широкому просвітництві. Крім того, Вікторія Володимирівна, презентувала новинки видавництва «Ранок», зокрема друковані зошити з інтерактивними додатками, які допоможуть зробити навчання біології та хімії захоплюючим, наочним та цікавим. Биченко С.В. представив програму з упровадження STEM-освіти, розкрив можливості її використання, показав цікаві експонати, моделі бактерій, які зацікавили педагогів.  По закінченню учасники висловили враження від спілкування, подякували за інформаційно насичений, актуальний методичний захід, який розширив межі спілкування, та зробили спільне фото напам’ять.

Щиро вдячні нашим гостям за презентацію нових форматів природничої освіти, а адміністрації школи за  теплу зустріч та створення сприятливих умов для плідної співпраці.

Переглядів: 839 Повернутись