Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Географічні задачі від інтелект-кафе «ОЛІМП»

28.11.2019 | Розмістив: С.В. Ковтун

28 листопада 2019 року відповідно до плану міського методичного об’єднання на базі Караванської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено семінар-практикум для вчителів географії  закладів освіти м. Люботина за темою «Географічні  задачі як засіб розвитку творчих здібностей учнів». На меті методичний захід мав ознайомити учасників з теоретичними основами та практичними напрацюваннями педагогічного колективу закладу з питання розвитку творчих здібностей учнів на уроках географії шляхом розв’язування географічних задач.

Цікавою та незвичайною стала форма проведення заходу – інтелект-кафе «ОЛІМП»: адже кожен педагог, щоб урок не пройшов марно повз учнів, додає в освітній процес різноманітні методичні прийоми-«спеції». Впродовж семінару-практикуму під керівництвом заступника директора з НВР Соловей І.В. педагоги через інтерактивні вправи та хвилинки-спілкування не тільки знайомилися з наробками колег, а й активно презентували «свою кухню» створення творчої атмосфери під час уроку та в позаурочній діяльності.

Під час інформаційно-презентаційного блоку присутні ознайомилися із історією та сучасним життям колективу Караванської ЗОШ (директор школи Поклонська О.М.). Вчитель географії Дьяконова Ю.В. у доповіді-презентації розповіла про різні форми пошуково-дослідницької роботи на уроці, продемонструвала дієві прийоми, що направлені на розвиток вмінь та навичок  учнів. Основна увага була приділена задачам географічного змісту в різних курсах географії, які найчастіше зустрічаються в тестах ЗНО.

Практичний блок методичного заходу не на хвилину не давав учасникам забути, що головним завдання освіти є виховання самостійної особистості, здатної творчо засвоювати знання й використовувати їх на практиці. Саме вдосконаленню здобутих практичних навичок за розділом «Земля на плані та карті» був присвячений урок в 6 класі (вчитель Цехмістер В.Б.), що проходив у форматі географічний КВК. Після уроку, і присутні педагоги стали учнями та складали пробне ЗНО за текстами КВНЗ ХАНО (методист Блізнякова О.А.). Оцінивши найбільш складні теми в програмі ЗНО-2020 з географії, присутні взяли участь в творчій майстерні «Готуємося до ЗНО» (вчитель Дьяконова Ю.О.) та опрацювали задачі географічного змісту та склали методичні рекомендації по розв’язуванню задач за топографічною картою та за даними метеоспостережень.

Наприкінці відбулась дискусійна зала за підсумками участі шкільних команд у ІІ етапі учнівської олімпіади з географії щодо використання інноваційних технологій при підготовці учнів до учнівських конкурсів.

Усі учасники лишилися задоволеними приємною дружньою атмосферою, яка панувала протягом методичного заходу та висловили думку про необхідність подальшої співпраці.

 

Методист ММК, Блізнякова О.А.

Переглядів: 373 Повернутись