Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Тренінги для роботи за новими правилами початкової освіти

25.10.2019 | Розмістив: С.В. Ковтун

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

Важливою складовою Нової Української школи є підготовка вчителів початкових класів до впровадження нового Державного стандарту початкової освіти.  Впродовж двох сесій (серпень, жовтень)  вчителі 3-х та 4-х класів пройшли курсову підготовку за програмами МОН. 24 педагоги закладів загальної середньої освіти міста на 2 тижні стали слухачами курсу «Особливості організації освітнього процесу у 1-му класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової освіти» (педагоги-тренери Блізнякова О.А. – методист відділу освіти, Міщенко М.А. – заступник директора з НВР Люботинської гімназії № 1)

На навчальних сесіях педагоги ознайомилися з наступними питаннями: нові  професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті Нової української школи; особливості розвитку дітей 6-7 річного віку;  інтегроване тематичне навчання; педагогіка партнерства з  батьками; організація ефективного і безпечного освітнього середовища; викладання  інтегрованого курсу «Я досліджую світ»; кооперативне навчання;   креативне письмо;  оцінювання в сучасній школі; маніпуляції з предметами; технологія портфоліо тощо… 

Протягом сесій  вчителі  були   активними учасниками практичної частини навчання – вони опанували  такі елементи новітніх технологій та стратегій, як «Методика взаємних запитань», «Порушена послідовність», «Групові стратегії», «Джигсоу», «Фішбоун», «Щоденні 5», «Щоденні 3», «Індивідуалізація навчання за теорією множинного інтелекту», методика компетентнісного навчання «Шість цеглинок». Тепер в  арсеналі наших  педагогів  є якісний мікс із  сучасних  методів та прийомів, який вони будуть використовувати у повсякденній роботі. 

Крім цього, вчителі пройшли навчання  на онлайн-курсі Ед-Ера. За результатами загального навчання педагоги отримують 2 сертифікати, які дають їм право на викладання у перших класах.

Закінчення  навчання  відбулося у формі творчих педагогічних майстерень, під час яких за результатами навчання на двох очних сесіях відбувся  презентація авторських розробок:

-         Інтерактивні вправи під час батьківських зборів з курс «Культура добросусідства» (Гаєвська О.А., вчитель 4 класу Люботинської ЗОШ № 5)

-         Впровадження «Щоденника вражень» в 4 класі (Хирна Г.М., вчитель 4-А класу Люботинської гімназії № 1)

-         Технологія формувального оцінювання в 3 класі (Глущенко О.О., вчитель 3-А класу Люботинського НВК № 2)

-         Особливості роботи з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку в умовах закладу загальної середньої освіти (Бойко Л.М., практичний психолог Люботинської ЗОШ № 2, завідувач ЦППСР)

Таким чином на 1 вересня 2020 року всі вчителі початкових класів міста Люботина є сертифікованими фахівцями НУШ.

Бажаємо нашим педагогам успіхів  у Новій українській школі!

 

Блізнякова О.А., методист ММК відділу освіти

Переглядів: 388 Повернутись