Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Семінар практичних психологів

26.09.2019 | Розмістив: С.В. Ковтун

З метою підвищення професійної компетентності практичних психологів в умовах Нової української школи, згідно плану роботи міського методичного об’єднання практичних психологів на 2019/2020 навчальний рік на базі Караванської ЗОШ І-ІІІ ступенів 26 вересня 2019 року відбувся теоретично-практичний семінар з теми «Шляхи подолання труднощів адаптації учнів 5 класу до навчання в основній школі. Профілактика тривожності дітей».

Структура семінару складалася з чотирьох блоків: організаційного, інформаційно-презентаційного, практичного та блоку зворотнього зв’язку.

Теоретичний модуль семінару був представлений презентацією доповіді практичного психолога Ляхової Н.В., яка ознайомила учасників семінару з наробками у сучасній психології щодо вивчення проблеми тривожності на різних етапах дитинства, з моніторинговими дослідженнями учнів Караванської ЗОШ за останні 3 роки щодо показника «Загальна тривожність в школі»

Практичний модуль семінару було представлено заняттям тренінгу «Тривога – це не для нас», до якого були залучені 8 учнів 5-го класу школи (1 хлопчик та 7 дівчаток).

Розпізнаванню дитячих страхів, з’ясуванню причин дитячих тривог, можливості самостійно знайти шляхи зменшення негативного впливу з погляду самих дітей сприяла вправа «Мої страхи».

Розвиток вміння працювати в складних умовах, в групі, розвиток довільної уваги учнів просліджувався під час виконання вправи «Склади слово».

Зниженню стресового напруження п’ятикласників, налагодженню доброзичливих відносин, вмінню проявляти свою індивідуальність допомогла вправа «Дзеркало». Вміння працювати в колективі, допомагати іншим, вчитися долати замкненість, пасивність розвивала вправа «Пазли».

Значно покращила настрій учнів вправа «Музична хвилинка».

Вправа «Найважливіше» надала можливість кожному учневі висловити свої відчуття та емоції від заняття.

Для практичних психологів Н.В. Ляхова провела методичний практикум «Цілісний розвиток особистості через призму труднощів адаптації».

За результатами підведення підсумків методичний рівень проведення міського теоретично-практичного семінару практичних психологів ЦППСР та ЗЗСО з теми: «Шляхи подолання труднощів адаптації учнів 5 класу до навчання в основній школі. Профілактика тривожності дітей» визначено як високий.

Переглядів: 214 Повернутись