Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Майстер-клас для вчителів фізики

15.03.2019 | Розмістив: С.В. Ковтун

14 березня 2019 року на базі Люботинської гімназії № 1 було проведено майстер-клас для вчителів фізики закладів загальної середньої освіти міста Люботина за темою «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом використання практико-орієнтованих завдань на уроках фізики».

Мета майстер-класу: ознайомити учасників заходу із системою роботи вчителів фізики гімназії щодо формування життєвих компетентностей учнів на уроках фізики та в позаурочний час шляхом використання практико-орієнтованих завдань, впровадження проектних технологій, залучення до науково-дослідницької діяльності.

Відкрила майстер-клас  вчитель фізики Люботинської гімназії № 1 Дудка О.А. інтерактивною вправою «Пʼять добрих слів», яка сприяла створенню доброзичливого мікроклімату серед учасників заходу та налаштуванню на продуктивну співпрацю.

Робота майстер-класу розпочалася проведенням методичного діалогу «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом використання практико-орієнтованих завдань на уроках фізики», який провела вчитель фізики Люботинської гімназії № 1, вчитель вищої кваліфікаційної категорії Дудка О.А., в ході якого було представлено досвід роботи педагогів навчального закладу з даного питання.

Практичний блок  був проведений у формі методичної естафети. Під час проведення «Вернісажу творчих прийомів» учасники майстер-класу відвідали урок фізики у 8-А класі з теми  «Мішане зʼєднання провідників», під час якого керівник майстер-класу вчитель–методист Заяць К.А. продемонструвала  присутнім використання різних форм роботи (індивідуальної, групової, в парах); інтерактивних технологій (інформаційно-комунікативної, технології опрацювання проблемних та дискусійних питань, тестових технологій);  інтерактивної дошки на різних етапах уроку.

На уроці було створено комфортні умови навчання, кожен учень відчував свою інтелектуальну спроможність при розвʼязанні поставлених завдань, панувала атмосфера взаємної емоційної та інтелектуальної підтримки, доброзичливості.

Наступним етапом заходу була презентація вчителями фізики Заяць К.А. та Дудкою О.А. власних напрацювань з теми «Дослідно-проектна діяльність – шлях до формування ключових компетентностей учнів». Учні 7-10 класів   звітували про проведену роботу над проектами та презентували їх учасникам  майстер- класу.

На завершення роботи майстер-класу вчитель фізики Загоруйко Д.А. провела «Педагогічну рекламу» з теми «Використання сучасного обладнання кабінету фізики – шлях до високого рівня викладання навчальної дисципліни, підвищення якості освіти, прищеплення інтересу учнів до навчального предмета», де презентувала лабораторне та цифрове обладнання кабінету фізики і продемонструвала його практичне застосування. 

Родзинкою заходу була можливість учасників майстер-класу попрацювати в сервісі  Learningapps, відчути себе учнями,  які готуючись до ЗНО з фізики, повторюють теоретичний матеріал, виконують запропоновані завдання, а результати виконання робіт були відображені в акаунті вчителя Загоруйко Д.А. та спроектовані на дошці.

Вчителі фізики відзначили необхідність такого обладнання для всіх закладів загальної середньої освіти. Акцентували увагу на тому, що  вміле застосування сучасного цифрового обладнання в освітньому процесі переводить освіту на більш якісний рівень, робить навчання ефективним і  цікавим.

На завершення роботи було проведено методичну студію «Який досвід я отримав сьогодні?», під час якої кожен з присутніх мав змогу поділитися враженнями та власними думками щодо формування життєвих компетентностей учнів на уроках фізики та отримати відповіді на питання, які виникли в ході проведення заходу.

Учасники майстер-класу висловили слова подяки адміністрації Люботинської гімназії № 1 та вчителям за цікавий, змістовний та актуальний методичний захід.

 

Методист ММК                                                              С.М. Мазій

Переглядів: 711 Повернутись