Завершилась ІІІ очна сесія для вчителів початкової школи та заступників директорів з НВР
У період з 05 по 07 червня 2018 року в нашому місті на базі Люботинського НВК № 2 проходила ІІІ підсумкова очна сесія для вчителів початкової школи та заступників директорів з НВР, у рамках якої тренери-педагоги Блізнякова О.А. (методист ММК), Міщенко М.А. (заступник директора з НВР Люботинської гімназії № 1) та Бойко Л.М. (завідувач ЦППСР) опрацювали з педагогами наступні модулі:
- «Гра по-новому, навчання по-іншому»
- «Основи інклюзивної освіти»
- «Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення»
- «Конструктор навчальної програми»
Висока інтенсивність групової взаємодії, плідна робота, активність і самостійність учасників, актуальний досвід, виконання індивідуальних і групових вправ дозволили максимально ефективно і злагоджено організувати роботу навчання протягом трьох днів.
Тренери розкрили для педагогів основні поняття «інклюзивна освіта» та «діти з особливими освітніми потребами», ознайомили з особливостями організації освітнього процесу в інклюзивному середовищі, надали практичні поради щодо роботи з учнями з різними функціональними обмеженнями. Працюючи в групах, учителі аналізували риси і вміння педагога, необхідні у роботі з дітьми з особливими потребами.
Педагоги також познайомились з методикою «Шість цеглинок» Lego-конструктора, дізнались історію її виникнення, долучились до проведення дидактичних ігор та вправ з використання шести цеглинок Lego, які педагогічні працівники зможуть застосовувати в практику роботи з дітьми. Учасники опрацювали дану технологію та отримали велике задоволення від навчання.
Ознайомившись з Державним стандартом більш детально, педагоги змогли окреслити основні проблеми й перспективи впровадження його в закладах освіти.
Слід відмітити, що організовані та проведені впродовж трьох очних сесій курси підвищення кваліфікації у Новій українській школі дали змогу всім учителям та заступникам директорів ЗЗСО з НВР оволодіти сучасними практиками, технологіями, методиками, формами і методами роботи на засадах інноваційних освітніх підходів. При цьому педагоги мали можливість закріпити знання, отримані під час проходження онлайн-курсу від Студії онлайн-освіти EdEra при МОН України, завдяки практичній роботі в групах, через виконання різного роду вправ, через ігрові форми навчання і в такий спосіб через себе пропустити те, що робитиме дитина на їхніх уроках в Новій українській школі.
Як підсумок трьох очних сесій підвищення кваліфікації педагогів, проведено захист авторських робіт, під час якого вчителі презентували власне бачення організації освітнього процесу з першокласниками під час тематичного тижня «Зима» (тринадцятого навчального тижня).
Бажаємо всім вчителям, які з 1 вересня 2018 року будуть працювати за новим Державним стандартом, цікавого і незабутнього літнього відпочинку та з новим силами і натхненням приступити до роботи в Новій українській школі!