Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Інтегрований семінар для вчителів хімії, біології та екології

27.04.2018 | Розмістив: Ю. Стрілець

27 квітня 2018 року на базі Люботинського навчально-виховного комплексу № 2 було проведено інтегрований семінар для вчителів хімії, біології та екології за темою: «Інтегрований підхід до навчання хімії, біології та екології як засіб формування ключових компетентностей учнів», метою якого було ознайомити учасників семінару із досвідом роботи учителя щодо формування ключових компетентностей учнів шляхом упровадження інтегрованого підходу до навчання хімії, біології та екології. Учасниками семінару стало 12 вчителів біології, хімії, екології з усіх ЗЗСО міста.

Інформаційно-презентаційний блок розпочався із  доповіді-презентації за  темою  «Інтегрований підхід до навчання хімії, біології та екології як засіб формування ключових компетентностей учнів», під час якої вчитель Колонтаєвська С.В. розкрила можливості використання інтегрованих уроків з біології та хімії для формування ключових компетентностей учнів, визначених новим Законом України «Про освіту». Зокрема, учитель наголосила, що завдяки інтегрованим урокам знання учнів набувають системності, посилюється світоглядна направленість, формується цілісне сприйняття світу.

Підтвердженням цьому стало проведення інтегрованого уроку з хімії та біології у 7 класі з теми «Вода як середовище існування живих організмів». Учитель уміло налаштувала учнів на урок, створила сприятливий мікроклімат на початку уроку, вдало провела мотивацію навчальної діяльності учнів. Учні працювали у двох групах: «хіміки» та «біологи». Упродовж уроку Колонтаєвська С.В. використовувала комп’ютерну презентацію, проблемні питання, інтерактивні вправи, постійно змінюючи види діяльності на уроці. Учитель вдало інтегрувала зміст навчальних предметів хімії, біології та екології, використала міжпредметні зв’язки з фізикою, природознавством, підібрала цікаві задачі хімічного та біологічного змісту. Урок був цікавим, змістовним, насиченим інформацією з діяльнісним підходом. Учні презентували міні-проекти, розв’язували задачі та проблемні питання, готували воду Мертвого моря, створювали сенкани про воду. За кожну правильну відповідь представники групи отримували крапельку або листочок, здійснювали самооцінювання та взаємооцінювання. Проведено фізкультхвилинку, під час якої закріплено знання про властивості води. Рефлексія показала, що учні дізналися багато цікавого на уроці, зрозуміли, що треба берегти воду, як цінний дар природи.

Згідно плану було проведено методичний практикум  «Новий погляд на систематику живих організмів», під час якого вчитель Колонтаєвська С.В. представила сучасні погляди на систематику, використавши матеріали отримані на курсах підвищення кваліфікації на базі КВНЗ «ХАНО».

Підсумком стало практичне заняття для учителів «Виконання інтегрованих тестових завдань (хімія, біологія) у форматі ЗНО».

У результаті анкетування учасники семінару визначили, що семінар проведено на високому методичному рівні.

Завідувач ММК С.М. Сіренко

Переглядів: 1011 Повернутись