Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

ДО ВИТОКІВ НАРОДНИХ ДЖЕРЕЛ

03.01.2012 | Розмістив: О.М. Рябуха

Щедрий вечір, добрий вечір,

Добрим людям на здоров'я!

 

21 грудня 2011 року у Люботинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 відбувся не просто новорічний вечір старшокласників. Як відродження національних традицій це були яскраві, цікаві і веселі українські вечорниці. Більшість дітей 5-11 класів на такому дійстві була присутня вперше, для них таке свято – це справжнє відкриття. Вечорниці у школі проводимо не дуже часто – один раз на 3 – 4 роки. Але їх пам’ятають випускники, приходять у школу на таке свято і беруть у ньому участь. Приходять і батьки нинішніх учнів, не залишаються байдужими до таких цікавих дитячих справ.

Напередодні Різдвяних та новорічних свят всі діти готувались до вечорниць – знайомились з історією свят, з традиціями, з місією колядників, вивчали Різдвяні пісні, колядки, щедрівки і посівалки. Крім того, всі просто перейнялись атмосферою українських вечорниць, під час яких наші прадіди і прабабусі спілкувались довгими зимовими вечорами один з одним більше, ніж, можливо, сучасна молодь, та ще й встигали дівчата під час них вишивати, прясти, а окремими вечорами ще й ворожити.

Прикрасою свята стало українське вбрання, співи голосистих колядників, щедрівників і посівальників, приклади дівочого ворожіння та ще й смачні вареники, пироги, узвар. Хочеться вірити, що наші вечорниці залишили слід у дитячих душах і допомогли їм осмислити місію колядників, як ту, що несла звістку всьому світу про народження Ісуса Христа. А добра новина не обходиться без святкових віншувань, найкращих побажань і щедрих частувань.

Наталія Пахомова, директор школи

Переглядів: 1408 Повернутись