Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Практичний семінар з теми «Нова українська школа: перші кроки»

29.03.2018 | Розмістив: Ю. Стрілець

28 березня 2018 року на базі Люботинського навчально-виховного комплексу № 2 Люботинської міської ради Харківської області (директор Козоріз А.В.) відбувся практичний семінар з теми «Нова українська школа: перші кроки».

Метою семінару було: презентувати діяльність педагогічного колективу щодо упровадження освітнього проекту «На крилах успіху», який реалізується за сприяння Інституту педагогіки НАПН України у межах дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти» на 2016-2020 роки.

На семінарі були присутні начальник відділу освіти Люботинської міської ради Стрілець В.В., завідувач методичним кабінетом Сіренко С.М., заступники директорів з навчально-виховної роботи, учителі початкових класів закладів загальної середньої освіти міста.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися із організацією освітнього процесу у  1-Б класі, у якому навчання здійснюється за експериментальним планом: за рахунок інтеграції кількість навчальних предметів зменшено до шести: українська мова, іноземна мова, математика, всесвіт, арт-технології, фізична культура. Навчання здійснюється за інтегрованими посібниками, розробленими фахівцями Інституту педагогіки НАПН України, які містять яскраві малюнки, предметні картинки, фотографії. Учні мають можливість працювати простим олівцем, ручкою, кольоровими олівцями, що цікаво і доступно дітям цього віку.

Учитель вищої кваліфікаційної категорії, «старший учитель» Глущенко О.О. у межах тематичного тижня «Тварини – діти природи» провела інтегрований урок української мови з теми «Урок української мови у 1-Б класі з теми «Читання і письмо слів, речень, текстів з вивченими буквами. Робота з дитячою книгою. Тварини в літературних творах. Проект: Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про тварин». «Учнями» на цьому уроці були учасники семінару, які працювали з інтегрованими посібниками, розв’язували цікаві пізнавальні завдання, логічні вправи, лабіринти, виконували завдання на об’єднання об’єктів, порівняння, зіставлення, вилучення зайвого. Ольга Олександрівна упродовж уроку створювала сприятливий психологічний мікроклімат, ситуації успіху, презентувала інноваційні підходи до особистісного розвитку дитини. Учасники семінару у ролі «учнів» мали змогу відчути на собі методичні прийоми щодо упровадження особистісно зорієнтованого навчання, принципів дитиноцентризму, гуманної педагогіки з діяльнісним підходом до організації навчання та компетентнісним – до визначення освітніх результатів. Слід відзначити високий рівень професійної компетентності учителя Глущенко О.О., її фахову майстерність, володіння інноваційними підходами, методичними прийомами та засобами, уміння методично грамотно  створювати «сценарій уроку» та з великою любов’ю, «на крилах успіху» вести дітей до знань.

Наступним етапом семінару стало проведення методичного дайжесту «Організація освітнього процесу за проектом «На крилах успіху», під час якого Ольга Олександрівна презентувала діяльність педагогічного колективу щодо реалізації даного освітнього проекту. Вона  розповіла про перші кроки, перші труднощі та перші успіхи. З яким задоволенням та гордістю говорила Ольга Олександрівна  про здобутки своїх учнів! Учитель наголосила, що успіх залежить тільки за умови спільної праці учнів, педагогів, адміністрації та батьків. Зазначила, що у 1-Б класі працюють творчі педагоги: учитель англійської мови Копилова Р.В., учитель фізичної культури Загнойко Р.С., а навчання предмета «арт-технології»  здійснює учитель Лубенська О.В.

А саме головне, що батьки є активними учасниками освітнього проекту, надійними помічниками  учителя. Батьки допомогли організувати ігрову зону для проведення «ранкових зустрічей», відпочинку та розваг дітей під час перерв; придбали телевізор, індивідуальні дитячі шафи для одягу, допомагають у проведенні квестів та ознайомлювальних екскурсій, разом із дітьми працюють над створенням проектів.

Приємно зазначити, що педагогічний колектив отримав підтримку та розуміння зі сторонами міського голови Лазуренка Л.І. та депутатського корпусу, а саме за рішенням сесії Люботинської міської ради  виділено кошти на придбання посібників «На крилах успіху» для учнів 1-Б класу у сумі  17 200 гривень.

Упровадження освітнього проекту «На крилах успіху»  у Люботинському НВК № 2 – це перші кроки  на шляху до Нової української школи.

З 1 вересня 2018 року усі першокласники нашого міста переступлять поріг Нової української школи.

І якою ця школа  стане для наших дітей залежить від спільної праці, розуміння та підтримки і батьків, і педагогів, і відділу освіти, і міської влади. Тільки нашими спільними зусиллями ми зможемо зробити Школу успішною та безпечною для учнів, яка  зможе розкрити потенціал кожної дитини.

Переглядів: 928 Повернутись