Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Майстер-клас для вчителів російської мови та зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти міста

16.03.2018 | Розмістив: Ю. Стрілець

13 березня 2018 року на базі Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 було проведено майстер-клас для вчителів російської мови та зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти міста Люботина за темою «Активне стимулювання учнів до самоосвіти, саморозвитку через інноваційні форми та методи навчання».

Мета заходу: показати використання активних форм стимулювання учнів до самоосвіти та саморозвитку; залучити педагогів до творчої діяльності шляхом використання інноваційних форм та методів навчання на уроках та в позаурочній діяльності в атмосфері активного співробітництва.

Відкрила захід заступник директора з НВР Трипольська О.О., яка ознайомила присутніх з планом роботи майстер-класу.

Учитель зарубіжної літератури та російської мови Вовк О.В. розпочала захід інтерактивною вправою «Привітання». Учасники майстер-класу розповіли про свої очікування від заходу під час інтерактивної вправи «Очікування». Продовжився захід методичним діалогом з теми «Активне стимулювання учнів до самоосвіти, саморозвитку через інноваційні форми та методи навчання». Доповідь була змістовною та повністю відповідала заявленій темі.

Учасники заходу мали змогу побувати на  уроці словесності у 7 класі за темою «Хрупкое счастье» (за оповіданням Л.Андреєва «Ангелочек»), який підготувала вчитель зарубіжної літератури та російської мови Савченко Н.В. З метою активізації діяльності учнів на уроці вчитель залучала їх до висловлювання власних думок, асоціацій, які виникають під час роботи над твором, до підготовки виступів. Учні готували постери та кольорограми до твору. Савченко Н.В. запропонувала учням систему проблемних питань з літератури, використовуючи для цього висловлювання видатних людей, привчаючи не тільки уважно читати твір, а й думати, зіставляти, аналізувати. Велику увагу вчитель приділяла мотивації пізнавальної діяльності учнів. Упродовж уроку постійно змінювала види діяльності, здійснювала зворотній зв'язок, спонукала учнів до пошуку, формувала потребу у самопізнанні, самореалізації учнів. Усі учні активно брали участь в обговоренні, старанно виконували всі завдання.

Продовжився захід презентацією творчого проекту літературно – художнього гуртка «Алые паруса»; учителі Трипольська О.О. та Савченко Н.В. через відеофрагменти проектів показали використання активних форм стимулювання учнів до самоосвіти та саморозвитку, а під час навчально-методичного практикуму за темою «Інтелектуальна гра як засіб стимулювання учнів до самоосвіти» залучили учителів до творчої діяльності шляхом використання інноваційних форм та методів навчання. Захід мав чудовий музичний супровід та вдало підібрані питання.

Згідно з анкетуванням визначено високий методичний рівень проведення майстер-класу. Учасники висловили слова подяки адміністрації та вчителям за змістовний, насичений та актуальний методичний захід.

Методист ММК Прохорова М.В.

Переглядів: 459 Повернутись