Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Авторська майстерня для вчителів суспільствознавства закладів загальної середньої освіти міста

02.03.2018 | Розмістив: Ю. Стрілець

28 лютого 2018 року на базі Люботинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 було проведено авторську майстерню для вчителів суспільствознавства закладів загальної середньої освіти м. Люботина за темою «Формування комунікативних та соціальних компетентностей учнів шляхом впровадження інтерактивних та тренінгових технологій на уроках суспільствознавчих дисциплін».

Мета авторської майстерні: ознайомити присутніх із системою роботи вчителя щодо використання інноваційних методів та прийомів роботи, сприяти активізації творчої професійної діяльності вчителів, їх зацікавленості в оволодінні інтерактивними та тренінговими технологіями.

Робота авторської майстерні розпочалася інтерактивною вправою «Гімн імені» проведеною вчителем історії Чуріловим Євгеном В’ячеславовичем, що сприяло позитивному емоційному налаштуванню на співпрацю під час роботи.

Теоретичний блок було проведено у формі тренінгу «Інтерактивні та тренінгові технології як шлях формування комунікативних та соціальних компетентностей учнів», під час проведення якого вчителі працювали в групах, відпрацьовували алгоритм проведення інтерактивних вправ «Гронування», «Шпаргалка», «Займи позицію», «Шкала позицій».

Практична частина авторської майстерні була представлена уроком історії в 10 класі (вчитель Чурілов Є.В.) за темою «Уроки державотворчих процесів. Практичне заняття». Під час уроку вчителем використовувалися активні методи навчання (мозковий штурм, робота в міні-групах), інтерактивні вправи «ІДЕАЛ», «Два – Чотири – Разом». Учні, працюючи над завданням по відновленню тексту документу, мали змогу поглибити знання про принципи організації влади українських держав 1917-1920 років, визначити їх досягнення та прорахунки, удосконалити свої вміння працювати з історичними джерелами, схемами, таблицями.

Наступним етапом авторської майстерні був практикум для вчителів «Технології роботи з текстом під час підготовки до ЗНО з історії України». По закінченні практикуму керівник ММО вчителів суспільствознавства Смородько В.А. повідомила про оновлення тестових завдань, надала рекомендації щодо наявних он-лайн інтернет-ресурсів, які допоможуть учням самостійно відпрацьовувати програмовий матеріал з історії України.

Методист ММК С.М. Мазій

Переглядів: 385 Повернутись