Педагогічна майстерня для вчителів художньо-естетичного циклу закладів загальної середньої освіти міста
1 листопада 2017 року у Люботинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 відбулась педагогічна майстерня для вчителів художньо-естетичного циклу закладів загальної середньої освіти міста з теми «Сучасні підходи до розвитку творчого потенціалу учнів на уроках художньо-естетичного циклу та в позаурочній діяльності». Метою педагогічної майстерні було залучення педагогів до творчої діяльності шляхом створення оптимальних умов для формування ключових та предметних компетентностей на уроках і в позаурочній діяльності в атмосфері співробітництва. Роботу педагогічної майстерні відкрила заступник директора з НВР Трипольська О.О., ознайомивши присутніх з планом роботи педагогічної майстерні.
Згідно плану роботи учитель музичного мистецтва Мозгова Лариса Миколаївна розпочала методичний діалог на тему «Сучасні підходи до розвитку творчого потенціалу учнів на уроках художньо-естетичного циклу та в позаурочній діяльності», під час якого учасники разом з Ларисою Миколаївною створювали модель творчої особистості учня, обговорили, які особистісні та ситуативні чинники негативно впливають на творчі можливості дитини, та як їх нейтралізувати.
Наступним етапом педагогічної майстерні став майстер-клас учителя образотворчого мистецтва Вакар Тетяни Леонідівни «Чарівний світ витинанок», де в процесі роботи учасники ознайомились з витинанкою, як видом мистецтва, її історією, класифікацією, технікою виконання та з варіантами їх практичного використання. Кожен педагог отримав можливість самостійно створити власну витинанку.
У продовженні заходу Лариса Миколаївна провела майстер-клас «Використання сучасних форм навчання на уроках музичного мистецтва», під час якого ознайомила присутніх з формами роботи, які практично використовує, щоб організувати урок музичного мистецтва, на якому діти вільно почуваються та зацікавлені навчальним процесом. Разом з учнями та учасниками педагогічної майстерні Мозгова Л.М. відпрацювала ритмічні вправи з використанням «звукових жестів».
Останнім етапом педагогічної майстерні стала презентація творчого проекту «Пізнавай та дивуйся!» (віртуальна подорож Україною), як результат позаурочної діяльності з художньої культури (учитель художньої культури Трипольська О.О.). Проект виконано вихованцями літературно-художнього гуртка.
Педагогічна майстерня пройшла у дружній, спокійній, творчій атмосфері. Відповідно до анкетування учасників педагогічна майстерня організована та проведена на високому рівні.
Методист ММК Лампанченко К.В.