Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Міський теоретично-практичний семінар практичних психологів: «Психологічні особливості адаптації новоприбулих дітей до ДНЗ»

25.01.2017 | Розмістив: Ю. Стрілець

24 січня 2017 року на базі Караванського дошкільного навчального закладу проведено міський теоретично-практичний семінар практичних психологів з теми: «Психологічні особливості адаптації новоприбулих дітей до ДНЗ». Проводила семінар практичний психолог ЦППСР відділу освіти Гаєвська Л.В.

В семінарі взяло участь 9 педагогічних працівників міста, з них 5 працівників психологічної служби, 4 педагога Караванського дошкільного навчального закладу.

Теоретичний модуль семінару був представлений презентацією доповіді Гаєвської Л.В., яка складалася з двох частин: розгляду психологічних аспектів адаптації дитини до умов навчання в дошкільному навчальному закладі та досвіду роботи практичного психолога з зазначеної теми. Значну увагу було приділено питанням актуальності проблеми; перелічено фактори, від яких залежить тривалість адаптаційного періоду новоприбулої дитини ДНЗ; розглянуто ступені та етапи адаптації; вказано ознаки важкої адаптації та її можливі причини.

Практичний модуль семінару було представлено розвивальним заняттям «Вперше до садочка», в якому взяло участь 12 дітей 3-4 років середньої групи дитячого садка.

Мета заняття була спрямована на розвиток та формування мотиваційної та емоційної готовності дітей до навчання в дошкільному навчальному закладі. Психолог ставила перед собою завдання сформувати у дітей вміння самостійно мислити, виражати свою думку; закріпити навички позитивної соціальної поведінки.

Провідна форма заняття – гра. Впродовж заняття діти увесь час рухалися, виконуючі різні вправи. Темп проведення заняття був високий: практичний психолог впровадила 10 вправ, найцікавішими з яких виявилися «Павутина дружби», «Сліди друзів», «Парашут». Більшою мірою використано методи рухливої гри, музичні рухливі вправи, методи співставлення та переключення уваги, бесіди.

Переглядів: 516 Повернутись