Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Майстер-клас вчителів географії

17.12.2016 | Розмістив: Ю. Стрілець

Згідно річного плану ММК та Міського методичного об’єднання вчителів географії 15 грудня 2016 р. на базі Люботинської загальноосвітньої школи № 5 відбувся майстер-клас "Застосування діяльнісного підходу для розвитку пізнавальної активності учнів на уроках географії". Метою даного заходу було розкриття особливостей впровадження діяльнісного підходу на уроках географії як фактора формування активної життєвої позиції.

Під час інтерактивного спілкування «Діяльнісний підхід до навчання як ресурс якісної освіти» присутні під керівництвом керівника майстер-класу Блізнякової О.А. ознайомилися із можливості навчального предмета у формуванні основних груп компетентностей учнів через інтерактивні методи роботи на уроках. Педагоги об’єднали групи предметних компетентностей за видами навчально-пізнавальної діяльності, виходячи із діяльнісного компоненту змісту освіти. Це надасть можливість спрямувати уроки географії на формування предметних компетенностей через організацію загально-навчальної, спеціальної (географічної), творчої та самоорганізуючої діяльності учнів.

З методикою проведення активних форм роботи на різних етапах уроку педагоги практично ознайомилися в ході участі у панорамі методичних знахідок, відчувши себе школярами. Присутні відмітили ґрунтовність викладу матеріалу та його практичну спрямованість: приклади для ілюстрації основних теоретичних відомостей вчитель добирав із власного досвіду, пропонуючи вчителям фрагменти уроків за різними темами всіх шкільних географічних курсів.

Отримавши методичний кейс «Матриці уроків в системі діяльнісного навчання» присутні спроектували етапи вивчення тем «Географічна карта» та «Топографічні карти» у 8 класі: розподілено погодинне вивчення тем, визначені структура уроків за діяльнісною технологією викладання, дібрані форми та методи введення в мовлення учнів нової термінології та відпрацювання практичних навичок роботи з топографічною картою. Таким чином, кожен присутній по закінченню майстер-класу отримав матриці проведення уроків у 8 класі з розділу «Географічна карта та робота з нею».

По закінченню семінару методистом ЛММК Блізняковою О.А. була проведена інструктивна нарада, на якій були розглянуті питання щодо підсумків проведення ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії. Також, були надані рекомендації по організованому закінченню та семестровому оцінюванню учнів 6-10 класів з географії.

О.А. Блізнякова, методист ЛММК

Переглядів: 1296 Повернутись