Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар вчителів світової літератури, російської мови та літератури

19.10.2011 | Розмістив: В.В. Стрілець

18.10.2011 р. на  базі Люботинської гімназії № 1 відбувся теоретично - практичний семінар вчителів світової літератури, російської мови та літератури за темою: „Використання інформаційно – комунікаційних та проектних технологій на уроках світової літератури та у позаурочній роботі як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів”. Семінар розпочався згідно плану проведення о 08.50. На семінарі були присутні 9 вчителів світової літератури, російської мови та літератури.

Теоретичну частину семінару розпочали вчитель  світової літератури Люботинської гімназії № 1 Петрів І.П., яка підготувала доповідь у вигляді презентації за темою: „Використання інформаційно – комунікаційних  технологій на уроках світової літератури як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів”. Доповідь була ґрунтовною, змістовною, відповідала запропонованій темі. Петрів І.П. зосередила увагу на формах використання ІКТ на уроках світової літератури, роботі з комп’ютерною презентацією, типології уроків літератури з мультимедійною підтримкою. Також Ірина Петрівна ознайомила учасників семінару з власними презентаціями до уроків світової літератури у 5-11 класах.

Практична частина семінару розпочалась о 09.35 уроком світової літератури у 11-А класі, який проводила вчитель світової літератури Цапенко З.В. за темою: „Хто керує життям? Що є істина?" (за романом М.Булгакова "Майстер і Маргарита". Для кращого сприймання тексту твору вчителем Цапенко З.В. було задано учням 11 кл. випереджаюче завдання по групах (1 група – прослідкувати за поведінкою Понтія Пілата; 2 група – прослідкувати за поведінкою Ієшуа; 3 група – порівняти Євангеліє від Іоанна р.18,19 з романом М.Булгакова "Майстер і Маргарита"). Також вдалим було застосування на уроці уривків з фільму режисера В. Бортко "Майстер і Маргарита" та рок-опери Вебера і Райса "Ісус Христос – суперзірка".  Під час рефлексії учням було запропоновано вправу "незакінчене речення". Учні 11-А кл. були активними, показали високі знання тексту твору та біблійних сюжетів, відповіді учнів відповідали достатньому та високому рівню.

Згідно плану семінару о 10-30 учні 11 кл. презентували власний проект "Шлях Майстра" (життєвий та творчий шлях М.Булгакова"). Презентація супроводжувалась уривками з класичної музики, містила багато цікавого матеріалу про М.А.Булгакова. Після закінчення семінару керівник ММО вчителів світової літератури, російської мови та літератури Обадіна А.М. підвела підсумки семінару. Членами ММО вчителів світової літератури, російської мови та літератури вирішено, що семінар проведено на високому рівні.

Методист ЛММК  Сітченко В.М.

Переглядів: 2119 Повернутись