Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

День Державного Прапора України

19.08.2011 | Розмістив: О.М. Рябуха

Відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2004 р. № 987 "Про День Державного прапора України" із змінами та доповненнями, внесеними Указом Президента України від 07 серпня 2009 р. № 602, на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державних символів незалежної України, з метою виховання у громадян поваги до державних символів України та патріотизму 23 серпня щорічно відзначається День Державного прапора України.

Державний прапор України - офіційна емблема, яка символізує її суверенітет.

Поєднання синього та жовтого кольорів може трактуватися багатозначно: це й мирне безхмарне небо, що розкинулося над жовтим морем хлібного лану — символу мирної праці й достатку. Це і поєднання символіки Золотого Сонця у Синьому Космосі. Однак головна ідея синьо - жовтого прапора — це велика гармонія Космосу, Сонця, Землі та всього на Землі сущого.

З історії Державного прапора України

Затвердження синьо - жовтого національного прапора підтверджує єдність народу та держави, їх нерозривний взаємозв’язок. Прапори держав, народів відомі з античних часів. Стяги і в Давній Русі були у великій шані ще за часів язичництва. Після запровадження християнства вони освячувались образом Христа, що було перейнято від греків. Слов’яни обожнювали свої знамена і вірили, що у воєнний час вони святіші від усіх ідолів. Прапороносцями призначали видатних богатирів, які мали за обов’язок постійно тримати прапор над полем бою, пильно охороняти його. Значення прапора під час бою було надзвичайно велике. Якщо він стояв нерухомо, знали: битва проходила успішно. У козацьку епоху використовувалися корогви жовтого, синього, зеленого кольорів.

Сині й жовті кольори найчастіше трапляються в козацькому одязі часів Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, а пізніше — у гайдамаків часів Коліївщини. Блакитні полотнища із золотими чи жовтими хрестами та іншими знаками поширилися у XVII-XVIII століттях. Поєднання їх знаходимо на полкових знаменах Київського, Лубенського, Чернігівського полків. Значно пізніше жовто-сині прапори використовували українські січові стрільці. 22 березня 1918 року Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про державний прапор УНР, який був жовто-блакитним.

З активізацією демократичного руху кінця 80-х рр. ХХ століття в Україні стало актуальним питання про повернення національної символіки. 23 березня 1990 р. за рішенням сесії Тернопільської міської ради над будівлею Тернопільської міської ради поруч із державним прапором замайорів блакитно-жовтий національний прапор. У новітньому трактуванні символами України є безхмарне небо або синій колір, як символ миру, – та жовті пшеничні лани або символ достатку – жовтий колір.

28 квітня національний прапор з'являється поруч із державним на будівлі Львівської обласної ради. 24 липня 1990 р. (після прийняття декларації про державний суверенітет Росії 12 червня 1990 р. – з цього дня Росія щорічно святкує свій день незалежності!) на Хрещатику біля Київради піднято синьо-жовте знамено. А далі – 1991 рік і відомі події 23 і 24 серпня.

28 січня 1992 року сесія Верховної Ради України прийняла Постанову "Про Державний прапор України". Ним став саме національний синьо-жовтий стяг з відношенням сторін (довжини до ширини) 3:2.

Святкуємо у м. Люботин

З ініціативи Люботинської міської ради 23 серпня 2011 р., починаючи з 16-00, у міському парку відпочинку відбудуться урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України та 20-ї річниці незалежності України.  У нашій демократичній країні кожний громадянин сам визначається, наскільки йому шанобливо відноситися до державної символіки. На жаль, це не визначається ні займаною посадою, ні заробітною платнею, а лише совістю, людяністю, громадянською позицією кожного з нас. Тож давайте разом відзначимо визначні дати нашої держави – День Державного Прапора та 20 –ту річницю незалежності України у рідному місті.

Методист ММК Сітченко В.М.

Переглядів: 1521 Повернутись