Архів за 2020 рік
Архів за 2019 рік
Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Підсумки методичної роботи відділу освіти у 2018 році

30.12.2018 | Розмістив: В.В. Стрілець

26 грудня 2018 року КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» проведено звітно-аналітичну конференцію за темою «Упровадження нового Державного стандарту  початкової загальної освіти: перші кроки».

На конференції проаналізовано результати спільної діяльності  КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» з районними (міськими, ОТГ) методичними службами з питань підвищення якості освітнього процесу в 2018 році.

     Методична служба  відділу освіти міста Люботина посіла 15  місце у рейтингу серед 52 районів (міст, ОТГ) Харківської області. Це результат спільної діяльності методичного кабінету та методичних служб усіх закладів освіти нашого міста, які ефективно працювали над вирішенням завдань 2018 року, зокрема таких як підвищення професійної компетентності  педагогів в умовах Нової української школи, створення сучасного освітнього середовища, підготовка учнів 11-х класів до проходження ЗНО, підвищення кваліфікації педагогів, організація роботи щодо вибору та замовлення підручників.

         Слід зазначити, що у 1-х класах закладів загальної середньої освіти створюється сучасне освітнє середовище: придбано нові меблі, комп’ютерне обладнання, дидактичні матеріали, облаштовано осередки, всього освоєно понад 796 тисяч гривень.

        Відповідно до Постанови КМУ щодо підвищення кваліфікації учителів в умовах реалізації Концепції Нової української школи на високому рівні було організовано навчання заступників директорів з навчально-виховної роботи та учителів  1-4-х  класів (тренери - супервізори Блізнякова О.А., методист методичного кабінету та Міщенко О.А., заступник директора Люботинської гімназії № 1). Усі директори, учителі англійської мови, учителі-предметники, які працюють у класах з навчанням російською мовою (Люботинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4) також пройшли підготовку на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

       З метою забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками у  Люботинському дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) № 1 «Ялинка» (завідуюча Сафонова Т.О.) та Люботинському дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) № 2 (завідуюча Жбанкова О.О.) у старших групах упроваджується оновлена програма «Впевнений старт», яка відповідає положенням концепції  освітньої реформи «Нова українська школа». Методичний комплекс до Програми включає «Книгу дошкільника» (1,2,3 ч) та «Альбом з художньо-творчої діяльності» (1,2,3 ч), які містять цікаві розвивальні завдання для дітей та завдання, розраховані для виконання вдома разом з батьками.

      Активізовано участь закладів загальної середньої освіти у дослідно-експериментальній роботі всеукраїнського рівня. Так, у Люботинській гімназії № 1 (директор Попова О.Л.) продовжується упровадження освітнього проекту «Я-дослідник» та розпочато з вересня 2018 року всеукраїнський  експеримент «Електронний підручник» у межах реалізації якого заклад безкоштовно отримав комп’ютерне  та мультимедійне обладнання. У 2-Б класі  Люботинського навчально-виховного комплексу № 2 (директор Козоріз А.В.) продовжується навчання згідно  освітнього проекту  «На крилах успіху», зошити на друкованій основі закуповуються за кошти міського бюджету. У Люботинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 (директор Мельник Н.О.) з вересня 2018 року розпочато  експеримент «Упровадження інтегрованого курсу «Природничі науки».

      Пріоритетом діяльності методичних служб міста є реалізація обласного проекту «Підвищення якості підготовки учнів 11-х класів до ЗНО», відповідно до якого організовано підготовку учнів 11-х класів міста з української мови та літератури (тренер Притула Л.О., учитель Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6), історії України ( тренер Цехмістер В.Б., учитель Караванської ЗОШ І-ІІІ ступенів ) та математики (тренер Прядка О.І., учитель Люботинського навчально-виховного комплексу № 2). Усього підготовкою охоплено 53 учні. Крім того, у межах реалізації регіонального освітнього проекту «Модернізація змісту та форм підготовки учнів до ЗНО в закладах загальної середньої освіти» учні 11-х класів міста взяли участь у контрольному тестуванні з 8-ми предметів за зошитами, розробленими методистами КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

       Ефективна робота методичних служб міста була б неможливою без постійної підтримки, розуміння нагальних освітніх проблем міською владою і особисто міським головою  Лазуренком Л.І., поза увагою якого не залишається жодне освітянське питання.

      Тільки  завдяки співпраці з адміністрацією закладів освіти міста, підтримці міської влади можна вирішити ті завдання, які стоять перед освітянами в умовах Нової української школи.

Переглядів: 517 Повернутись