Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Інформація про освіту м.Люботина у 2018/2019 н.р.

26.02.2011 | Розмістив: 

Освітній простір міста Люботина – це 5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 1 гімназія, 1 навчально-виховний комплекс, 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат, 5 дошкільних навчальних закладів, 2 позашкільні навчальні заклади – міський будинок дитячої та юнацької творчості та дитячо-юнацька спортивна школа, 1 музична школа. 

У 2018/2019 начальному році охоплено навчанням  2383 учня ( із них учнів 1-х класів – 288, учнів 11-х класів - 109).

Важливою умовою поліпшення якості освіти є професійна компетентність та фаховий рівень педагога. У закладах освіти міста працюють творчі, натхненні педагоги, справжні фахівці своєї справи, серед них:  23 – вчителі-методисти, 24 – старших вчителів, 4 – вихователі-методисти, 1 – керівник гуртка-методист. Освітяни міста гідно відзначені за свою працю: 22 педагога нагороджені нагрудним  знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», 37 – Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, 3 – Подякою Міністерства освіти і науки України.

Дошкільну освіту упевнено можна назвати найважливішою складовою неперервної освіти. Це основа життєвого старту дитини. Дошкілля Люботина — це 5 закладів дошкільної освіти та 1 навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад», де виховуються у 2018/2019 навчальному році 616 дітей. На рівні держави передбачено обов'язковість здобуття дошкільної освіти дітьми 5-річного віку, усі заклади дошкільної освіти здійснюють підготовку дітей старшого дошкільного віку.  Відповідно до реалізації освітньої реформи проведено тренінги та організовано  впровадження нової редакції освітньої програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» з вересня 2018 року у 3-х старших групах Люботинського дошкільного навчального закладу № 1 «Ялинка» та 1 групи Люботинського дошкільного навчального закладу № 2 за навчально-методичними матеріалами, розробленими фахівцями Інституту модернізаціі та змісту освіти Міністерства освіти і науки України. З року в рік зміцнюється матеріально-технічне забезпечення, поліпшуються санітарно-гігієнічні умови, удосконалюється освітній процес, упроваджуються інноваційні технології.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності відділу освіти була підготовка педагогів до упровадження Концепції нової української школи. Одним із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які працюватимуть у 1-х класах та заступників директорів з нвчально-виховної роботи стало навчання на дистанційному курсі «Онлайн-курс для вчителів початкової школи», який розміщено на сайті студії онлайн-освіти EdEra. Курс складався з 6 модулів і передбачав виконання різноманітних теоретичних і практичних завдань. За результатами навчання 20  педагогів міста отримали електронні сертифікати. Наступним етапом стало проведення  трьох очних сесій (60 навчальних годин) для 11-ти вчителів, які будуть працювати у 1-х класах та 6-ти заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.

Педагоги міста активно упроваджують інноваційні технології, усього упроваджується 39 педагогічних технологій, охоплено 14 навчальних закладів, що складає 93%  від усіх навчальних закладів міста. Освітяни активно поширюють досвід роботи у професійному середовищі через друковані видання, висвітлення розробок на електронних методичних сайтах тощо. Беруть участь у науково-практичних конференціях, проектах, тренінгах, професійних конкурсах, зокрема «Вчитель року», «Кращий вихователь Харківщини», «Класний керівник року» та інших.  Учителі міста мають більше 70 друкованих робіт, 6 методичних посібників, що мають гриф Міністерства освіти і науки.

Активізується робота вчителів закладів загальної середньої освіти міста щодо створення власних Інтернет-ресурсів.,  участь навчальних закладів міста у реалізації міжнародних, всеукраїнських, регіональних проектів. Педагогічний колектив Люботинської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 3 продовжує працювати над реалізацією Всеукраїнського превентивного проекту «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДУ» та Міжнародного проекту «Сучасна модель навчального закладу – Школа сприяння здоров’ю»; розпочато роботу у Всеукраїнському науково-педагогічному проекті «Філологічний олімп». Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 долучилася до реалізації Всеукраїнського освітнього проекту «Відкривай Україну».  Люботинська гімназія № 1, Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3, Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4,  Люботинський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №1 «Ялинка» та Люботинський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 2 упродовж року працювали над реалізацією Всеукраїнського проекту Європейського Союзу «Вчимося жити разом». З 2017/2018 навчального року педагогічний колектив Люботинської гімназії № 1 розпочав роботу щодо реалізації Всеукраїнського проекту «Я – дослідник», а педагоги Люботинського НВК № 2 з вересня 2017 року долучилися до реалізації освітнього проекту «На крилах успіху» до упровадження освітнього проекту «На крилах успіху», що реалізується за сприяння Інституту педагогіки НАПН України у межах дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти» на 2016-2020 роки.

 У місті значна увага приділяється роботі з обдарованими учнями. Розроблено міську програму «Майбутнє Люботинщини», метою якої є виявлення і підтримка обдарованих та талановитих дітей. На сьогодні банк даних  обдарованих  налічує  346 дітей. Система роботи з обдарованими дітьми охоплює роботу шкільних наукових товариств учнів (ШНТУ), роботу міської сезонної школи з підготовки учнів до олімпіад, участь учнів у проектній діяльності, в олімпіадах, турнірах, творчих конкурсах. Щорічно збільшується відсоток переможців обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад (20% від кількості учасників). Упродовж останніх років  учні стають переможцями з української мови та літератури, біології, географії, екології, англійської мови, трудового навчання,російської мови та літератури . Учні міста неодноразово ставали переможцями різноманітних конкурсів, а саме Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл», обласного фестивалю з комп’ютерної графіки та анімації. 

З метою максимального охоплення учнів різними формами зайнятості проводиться робота щодо забезпечення змістовного дозвілля дітей. У двох  закладах позашкільної освіти міста (МБДЮТ, ДЮСШ) у 2018/2019 навчальному році працює 47 гуртків та 20 навчально-тренувальних груп, в яких удосконалюють свої вміння та проявляють творчість 1277 дітей. На базі закладів загальної середньої освіти працює 51 гурток, які відвідують 1020 дітей.

Традиційним стало проведення 1 червня в Міжнародний день захисту дітей міського фестивалю-конкурсу мистецтв «Люботинські джерела», учасниками  якого стають юні обдарування в номінаціях «декоративно-прикладне мистецтво», «малюнок та живопис», «вокал» та «хореографія».

Відділом освіти проводиться належна організаційна робота щодо літнього відпочинку учнів. Улітку 2018 року було оздоровлено у таборах з денним перебуванням 584 учня.

Усвідомлюючи, що виховання та навчання конкурентно-спроможної молодої людини може відбуватися лише при наявності сучасної матеріально-технічної бази міська рада постійно вкладає значні кошти в ремонт закладів освіти. 

З року в рік покращується рівень комп’ютеризації освітніх закладів міста. У школах міста у 2018/2019 н.р. працюють 12 комп’ютерних класів, 1 – в МНВК. У ЗЗСО - 144 комп’ютерів, у ДНЗ – 10, МНВК – 14. Навантаженість на 1 комп’ютер – 14 учнів. Перед початком 2018/2019 н.р. всі ЗЗСО міста підключені до високошвидкісного інтернету. У всіх закладах освіти наявні мультимедійні проектори.

Інформаційне забезпечення  освітніх закладів міста здійснюється через мережу Інтернет та видання інформаційно-методичних вісників. З 2001 року інформаційно-видавничим центром було випущено більше 220 інформаційно-методичних вісників різної тематики.

Освіта Люботина має необхідну матеріальну базу та педагогічні кадри із значним досвідом роботи, щоб успішно формувати громадянина, патріота, компетентного випускника незалежної України.

Переглядів: 6617 | Останнє оновлення сторінки: 26.10.2018