Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Дослідно-експериментальна та проектна робота

29.03.2019 | Розмістив: Ю. Стрілець

Проектна  та дослідно-експериментальна діяльність.

Участь педагогічних працівників закладів освіти у реалізації Міжнародних, Всеукраїнських проектів

 

з/п

Назва проекту

Засновники

Роки участі

Рівень

Заклад освіти, який бере участь у проекті (повна назва)

Що зроблено за проектом: придбано, створено, підготовлено

1

Проект Європейського Союзу «Вчимося жити разом» (компонент «Навчання на основі життєвих навичок»)

Дитячий фонд ООН (UNICEF) в Україні, МОНУ, ГО «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту», Національний Університет «Києво-Могилянська Академія»

2016-2018

Міжнародний

Люботинська гімназія № 1 Люботинської міської ради Харківської області

1.У рамках уроку основи здоров'я у 5-9 класах вчителями проводяться тренінгові заняття за програмою тренінгового курсу «Вчимося жити разом».

2.Класними керівниками 10-11 класів тренінги реалізуються на виховних годинах.

3. Проведено анкетування для учнів та вчителів в  онлайн режимі.

Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Люботинської міської ради Харківської області

1.Проведено анкетування для учнів та вчителів в  онлайн режимі.

2.Проведено тренінгові заняття з основ здоров'я в 1 класі «Наука спілкування», у 8-х класах – «Стоп булінг», виховна година у 10 класі – «Як досягти мети».

Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Люботинської міської ради Харківської області

1.Проведення тренінгових занять для учнів 3-4 класів, 5-9 класів, 11-х класів: «Як знайти друга»,  «Самооцінка і поведінка людини»,  «Шануй себе та інших», «Синергія стосунків», «Ти – особливий», «Ефективне спілкування», «Стрес в екстремальних ситуаціях», «Ефективне спілкування», «Запобігання та розв’язання конфліктів», «Як стати миротворцем»;

2. Участь в он-лайн опитуваннях.

2

Проект «Культура добросусідства»

OSCE, посольство Норвегії, МОНУ

2014-2018

Міжнародний

Люботинський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» № 2 Люботинської міської ради Харківської області

1. Проведено години спілкування у 1,2-х класах з використанням матеріалів робочих  зошитів «Культура добросусідства: Я, моя сім’я, мої сусіди. Слобожанщина: робочий зошит для 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області» (2015р), «Культура добросусідства: Місце, де ми живемо. Харківщина: Робочий зошит для 2-го класу загальноосвітніх шкіл Харківської області» (2016р)

Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Люботинської міської ради Харківської області

1.Два вчителя початкових класів отримали сертифікати.

2.Участь у обласних семінарах.

3.На виховних годинах у 3-4 класах забезпечується підхід до проведення цілеспрямованої роботи по формування соціальної компетентності в цілому (громадянської,здоров’язбережувальної, комунікативної, інформаційної).

4.Спільно з батьками проводяться свята та розваги.

5.Забезпечення  посібниками  для дітей та вчителів «Культура добросусідства»

3.

Проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді»

За підтримки Європейського Союзу Харківська обласна громадська організація «Харківський обласний гендерний ресурсний центр» (ХОГРЦ), ГО «Агенція змін «Перспектива», ГО «Сучасна жінка»

1 грудня 2017 - 30 листопада 2020

Міжнародний

Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Люботинської міської ради Харківської області

  1. Усі педагоги школи 20.06.2018 року взяли участь у тренінгу «Формування гендерно-чутливого учительства».
  2. Директор та заступник директора  ЗЗСО 26.10.2018 року взяли участь у тренінгу на базі Центру гендерної культури м. Харків.

3.Учителями ЗЗСО здійснено аналіз підручників (Основи здоров’я, 3 клас, авт. О.В.Гнатюк, українська мова, 5 клас, авт.. С.Я.Єрмоленко, математика, 5 клас, авт.. Мерзляк та інших) щодо наявності гендерної дискримінації та шляхів її нейтралізації.

4

Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Філологічний Олімп»

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України»

2016-2020

Всеукраїнський

Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Люботинської міської ради Харківської області

1.Ознайомлено вчителів зарубіжної літератури міста з Концепцією проекта «Філологічний Олімп» (координатор проекту, керівник міського методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури) на засіданні ММО.

2.Координатор проекту брала участь у перевірці робіт учнів у конкурсі «Стежками літературних героїв», як член журі конкурсу.

3.Запроваджено філологічний профіль у старшій школі відповідно до якого до варіативної складової навчального плану введено курси за вибором, факультативи філологічного спрямування.

5

Проект «JuniorZ» –
«Спортивний рух Олександра Педана»

Громадський рух «Спортивний рух Олександра Педана «JuniorZ» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України,  ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, UNICEF та спортивних федерацій.

2018-2020

Всеукраїнський

Люботинська гімназія № 1 Люботинської міської ради Харківської області

1.Учитель фізичної культури був учасником Харківського міського семінару-практикуму Всеукраїнського проекту «Спортивний рух Олександра Педана «JuniorZ»  із впровадження у процес фізичного виховання варіативних модулів: чирлідинг, фризбі, петанк, флорбол, бадмінтон. Деякі вправи зазначених модулів учитель впроваджує у систему роботи.

Люботинський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» № 2 Люботинської міської ради Харківської області

04.04.2018 – участь у Харківському міському семінарі-практикумі Всеукраїнського проекту «Спортивний рух Олександра Педана «JuniorZ» із впровадження у процес фізичного виховання варіативних модулів: чирлідинг, фризбі, петанк, флорбол, бадмінтон

Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Люботинської міської ради Харківської області

04.04.2018 – участь у Харківському міському семінарі-практикумі Всеукраїнського проекту «Спортивний рух Олександра Педана «JuniorZ» із впровадження у процес фізичного виховання варіативних модулів: чирлідинг, фризбі, петанк, флорбол, бадмінтон.

6

Проект «Впровадження програми попередження торгівлі людьми в інститутах післядипломної педагогічної освіти, ІІІ фаза»

Упроваджується Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні (Агентство ООН з питань міграції) у партнерстві з Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади

2018

Всеукраїнський з міжнародною підтримкою

Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Люботинської міської ради Харківської області

1.Участь в Школі-майстерні за програмою виховних заходів із питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» на базі КВНЗ «ХАНО».

2.Проведено тренінги з учнями 8  класу «Спілкування у безпечному Інтернеті.»,«Усі ми різні, усі ми рівні»

 

 

 

 


Дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня

 

Тема експерименту

Заклад освіти

Роки участі

Результативність

1

Дослідно-експериментальна робота Всеукраїнського рівня за темою «Я – дослідник» (координатор   ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»)

Люботинська гімназія № 1 Люботинської міської ради Хрківської області

(директор Попова О.Л.)

2017-2021 роки

1.Участь у тимчасовому творчому колективі «STEM-освіта: формування ключових компетентностей для життя» педагогічних працівників закладів освіти, які беруть участь у інноваційному освітньому проекті всеукраїнського рівня «Я – дослідник»  на базі КВНЗ «ХАНО» ( 21.02.2018,

19.06.2018, 28.09.2018, 26.11.2018).

2. Проведено 10.01.2019  педраду з теми «Створення в колективі гімназії умов для науково-дослідницької роботи педагогів та учнів: обмін передовими педагогічними ідеями, розвиток творчої співпраці».

3.Працює творча група вчителів у гімназії у складі вчителів: Попова О.Л., Заяць К.А., Болдарєва В.В., Несміянова С.В.

2

Всеукраїнський експеримент «Електронний підручник»

Люботинська гімназія № 1 Люботинської міської ради Харківської області

(директор Попова О.Л.)

2018 - 2021

1. Учителі початкових класів, Кузуб Ю.П. та Ярошевська О.О. 18.01.2019  стали учасниками семінару-тренінгу у м.Києві з теми «Електронний підручник для загальної середньої освіти при Інституті модернізації змісту освіти».

2. Учитель Кузуб Ю.П. отримала сертифікат за участь у вебінарі з mozaBook та mozaWeb.

3. Отримано 30 планшетних ПК та персональний комп’ютер/моноблок для вчителя.

4. Проведено роботу відповідно до Плану експерименту.

3

Дослідно-експериментальна робота Всеукраїнського рівня «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти» на 2017-2020 роки,  реалізація освітнього проекту «На крилах успіху» (засновник  Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України)

Люботинський навчально-виховний комплекс № 2 Люботинської міської ради Харківської області

(директор Козоріз А.В.)

2017-2020 роки

1.Глущенко О.О., учитель 2 класу 28.03.2018  провела для заступників з навчально-виховної роботи та  вчителів, які будуть працювати у 1-х класах методичний дайджест “Організація освітнього процесу за проектом «На крилах успіху»;

2. Глущенко О.О. 15.05.2018 взяла участь у Всеукраїнському круглому столі «Учитель початкової школи як агент інноваційних змін» (м.Кропивницький), який проводився у межах дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за науковим керівництвом А.Д.Цимбалару.

3.Глущенко О.О. 18-19.08.2018 в в межах підвищення кваліфікації у міжкурсовий період взяла участь у дидактико-методичній сесії щодо здійснення освітнього процесу у 2 класі за методологією проекту «На крилах успіху» (м.Запоріжжя) та отримала сертифікат педагога-фасилітатора проекту «На крилах успіху».

4.За бюджетні кошти придбано посібники «На крилах успіху» (залучено 37260 грн).

4

Упровадження експериментального інтегрованого курсу «Природничі науки».

Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІІ ступенів № 3 Люботинської міської ради Харківської області

(директор Мельник Н.О.)

З вересня 2018 року

1. 9 жовтня 2018 року на базі КВНЗ «ХАНО» пройшли навчання за темою «Учасники експерименту із запровадження інтегрованого курсу «Природничі науки» (Мельник Н.О., Ситюк Н.М., Іванова М.К., Мельник Т.В.) та  отримали сертифікати.

2. Педагоги беруть участь у обласних методичних заходах, у 2019  році заплановано участь у методичному кластері «Інтегроване навчання – пазл Нової української школи».

3. Проведено методичну майстерню для вчителів біології та хімії ЗЗСО міста з теми «Інтегроване навчання як засіб формування ключових компетентностей учнів на уроках природничого циклу в умовах НУШ»

 


Переглядів: 894 | Останнє оновлення сторінки: 29.03.2019