Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар заступників директорів з виховної роботи

17.04.2011 | Розмістив: В.В. Стрілець

14 квітня 2011 року на базі Люботинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  № 2 був проведений теоретично -  практичний семінар заступників директорів з виховної роботи.  Тема семінару: „Забезпечення якості виховного процесу шляхом формування в учнів ціннісних орієнтирів”. На семінарі були присутні: начальник Люботинського міського відділу освіти А.В.Козоріз,  заступники директорів з виховної роботи з усіх навчальних закладів, директор загальноосвітньої школи №2 Беседовський П.І., заступник директора з навчально - виховної роботи Лутицька Н.В., педагоги організатори ЗОШ №2 Шульга О.П., Гуркова Ю.О., Гладух О.Л., методист ММК Олійник С.В. Метою семінару було розкрити основні напрями забезпечення якості виховного процесу шляхом впровадження комплексно-цільового підходу в організації діяльності адміністрації, класних керівників у світлі концептуальних засад програми «Основні орієнтири виховання учнів…»; підвищити професійну компетентність заступників директорів з виховної роботи з питань впровадження ефективних виховних технологій для формування соціокультурного середовища в сучасному навчальному закладі. Адміністрація загальноосвітньої школи №2 ставила перед собою такі завдання:

  • обговорити основні напрями забезпечення якості виховного процесу шляхом формування в учнів ціннісного ставлення до соціального та природного довкілля та самої себе;
  • проаналізувати результативність діяльності адміністрації  щодо науково-методичного супроводу впровадження програми «Основні орієнтири виховання учнів…»;
  • актуалізувати питання впровадження комплексно-цільового підходу до організації виховного процесу шляхом модернізації змісту, методів та форм діяльності;
  • ознайомитися з досвідом роботи класних керівників  з питань формування в учнів ціннісних орієнтирів;
  • розглянути шляхи формування культури поведінки;
  • розкрити роль мережної взаємодії всіх суб’єктів виховання щодо формування в учнів життєвих цінностей.

Семінар розпочався вчасно, о 09:00. Учасників семінару  привітали діти, які розкрили напрямки роботи педагогічного колективу, представили візитку школи "Школа – старт наш у житті, її кожен пам'ятає".  В музичному вітанні були задіяні учні органу учнівського самоврядування "Орієнтир" та вчителі - наставники . Виступ супроводжувався сучасною, змістовною презентацією, в якій висвітлено роботу навчального закладу: досягнення, перемоги. Прикрасою візитки школи стали виступи танцювального дуету Заварзи Сергія та Мамець Стефанії та дуету бандуристів – мами учня 2 класу Вікторія Яківна  Іваненко  та учениці 6 класу Коновалової Дарини.  

Теоретична частина була представлена у формі пролонгованого виступу - презентації заступника директора з виховної роботи Прядки Ольги Іванівни, класного керівника 1 класу Приходько Галини Михайлівни, педагогів – організаторів Шульги Олени Павлівни та Гуркової Юлії Олександрівни.  В своєму виступі Ольга Іванівна розкрила  систему роботи заступника директора з виховної роботи з питання "Концептуальні засади якісного формування цінностей особистості школярів", акцентувала увагу на роботу класних керівників щодо виконання завдань Програми "Основні орієнтири виховання учнів…" в розрізі розділів Програми були представлені наробки та досягнення, зупинилася на моніторингу участі учнів в шкільних, міських, обласних фестивалях, турнірах, конкурсах,  показана результативність роботи. Діяльність класних керівників була висвітлена через роботу шкільного методичного об'єднання та моніторингу участі класних керівників у ярмарку педагогічних ідей, за останні 3 роки було подано 4 роботи – 3 відзначені дипломи ІІІ ступеня обласної виставки ярмарку (2009, 2010, 2011рр. по одній роботі), вивченні та узагальнені досвіди класних керівників (на рівні ЗНЗ узагальнено 5 досвідів роботи класних керівників).  Галина Михайлівна зупинилася на розкритті питання "Робота класного керівника щодо згуртування класного колективу", у виступі були відображені форми роботи з учнями 1 класу, батьками, вчителями – предметниками, практичним психологом школи щодо даного питання. У виступі Олени Павлівни було висвітлено роботу дитячого об'єднання "Країна Барвінкова". Чітко вибудувана структура аналізу роботи дитячої організації дає змогу говорити про її системність, структурованість. Наведені форми діяльностей, які проводяться з учнями 2-4 класів  підтверджуються фотоматеріалами та відеороликами. Юлія Олександрівна у своєму виступі акцентувала увагу на роботі з учнями старших класів щодо формування моральності, громадянських якостей особистості.

Практична частина семінару була висвітлена через проведення таких форм виховних діяльностей: звіт – презентація, відкрита розмова, мобільний консультаційний пункт, художня галерея, ярмарок професій.  Всі проведені виховні діяльності відповідали віковим можливостям учнів, розвивали почуття толерантності, обізнаності, уміння вирішувати задачу в нестандартних умовах, почуття колективізму, гармонії з людиною і довкіллям. Вперше у місті була презентована робота гуртків, які працюють на базі загальноосвітнього навчального закладу: "Захисник Батьківщини"(керівник Олійник О.В.), "Чарівний пензлик" (керівник Чірва Л.М.), "Доньки - матері" (керівник Береза Л.М). Під час презентації роботи гуртків з тем "Патріотизм – потреба України, кожного українця" та "Чарівна сила мистецтва" слід зазначити естетичне оформлення, науковість, доступність викладу матеріалу, оригінальність у виборі форми подачі; фрагмент тренінгу з теми "Принципи примирення та відновлення зруйнованої дружби" проведений Л.М.Березою не залишив байдужим ні учасників, ні гостей.  Відкрита розмова з теми "Я – патріот!!!" проведена класним керівником 9 класу Обадіною А.М. була спрямована на формування активної громадянської позиції та відповідальності за долю України; почуття патріотизму; готовності до захисту інтересів Батьківщини. Заздалегідь була проведена велика підготовча робота: робота над термінами та висловами; створення слайд – шоу; підбір завдань для практичної роботи. Діти активно включилися в розмову, не могли бути в стороні і учасники семінару, вони стали активними співрозмовниками. Виховна діяльність для учнів 1 – 4 класів "Усі професії хороші – вибирай на смак"  підготовлена класним керівником 2 класу Глущенко О.О. була спрямована на формування уявлення про типи професій, повагу до людей праці та про важливість праці в житті людини. Маленьке родинне свято вдалося: запрошені батьки різних професій не тільки говорили про своє заняття, а й демонстрували свою професійну майстерність. Слід підкреслити естетичне оформлення, використання ІКТ, створення "телемосту", музичне оформлення, виступи учнів і нікого не залишила байдужою фінальна пісня у виконанні батьків – гостей свята "Главная в жизни профессия – быть человеком". 

Всі учасники семінари зазначили , що проведені виховні діяльності   підкреслили систему роботи школи, щодо формування громадянина – патріота та виховання в учнів життєвих цінностей. 

Теоретично – практичний семінар заступників директорів з виховної роботи на базі Люботинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  №2  проведений на високому рівні.

Методист ЛММК, С.В.Олійник

Переглядів: 4536 Повернутись