Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний семінар вчителів біології

05.12.2014 | Розмістив: Ю. Стрілець

28 листопада  2014 року  на базі Люботинського навчально-виховного комплексу № 2 було проведено теоретично-практичний семінар  вчителів біології  за темою: «Використання сучасних інноваційних моделей навчання як засіб формування екологічної свідомості учнів на уроках біології та в позаурочний час»,  метою якого було  – ознайомити вчителів біології міста із досвідом роботи вчителя біології щодо формування екологічної свіжості учнів шляхом використання інноваційних моделей навчання. На семінарі були присутні вчителі біології ЗНЗ міста Люботина (всього 6 чоловік).

Розпочався семінар з теоретичної частини: доповіді-презентації за  темою «Використання сучасних інноваційних моделей навчання як засіб формування екологічної свідомості учнів на уроках біології та в позаурочний час», яку представила вчитель біології Люботинського НВК № 2 Колонтаєвська С.В. Вона розкрила теоретичні аспекти формування екологічної свідомості учнів, наголосила на важливості використання інноваційних технологій на уроках біології та в позаурочний час, ознайомила з практикою упровадження інтерактивних технологій, проблемного навчання, проектних технологій. Зупинилася на важливості формування екологічної свідомості під час практичної діяльності учнів, а саме проведення акцій, організації виставок, виступу екологічних агітбригад, створення екологічних проектів.

Практична частина семінару розпочалась о 10.05 (згідно плану). Учасники семінару мали можливість побувати на уроці в 8 класі з теми «Різноманітність червів, їх роль в екосистемах та значення для людини». Вчитель біології Колонтаєвська С.В. на початку уроку створила позитивний  настрій, здійснила зв'язок з попереднім матеріалом, вдало провела мотивацію навчальної діяльності учнів.  Учні презентували створені проекти про будову, процеси життєдіяльності, значення червів. Слід зазначити, що усі учні були задіяні на уроці: вони за результатами презентації заповнювали картку, в якій відзначали позитивне та негативне значення кожного типу червів, робили висновки про їх екологічну роль у природі, обговорювали заходи попередження зараження паразитичними червами. Після узагальнення знань учнів вчитель провела тестовий контроль, використавши тести у форматі ЗНО. Перевірка тестів відбувалася шляхом взаємоконтролю. По закінченню уроку учні були оцінені за підсумками усіх видів робіт на уроці відповідно до шкали оцінювання.

Згідно плану було проведено методичний практикум «Розробка тестових завдань з біології у форматі ЗНО», під час якого вчителі біології, працюючи в парах, створили тести у форматі ЗНО та, обмінявшись між собою, розв’язали їх.  По закінченню семінару завідувач ММК Сіренко С.М. довела до відома аналіз результатів ЗНО – 2014 з біології та рекомендації щодо підвищення рівня підготовки учнів до ЗНО.

У результаті анкетування учасники семінару визначили, що семінар проведено на високому науково-методичному рівні.

Завідувач ММК С.М. Сіренко

Переглядів: 900 Повернутись