Архів за 2018 рік
Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Теоретично-практичний методичний захід у форматі методичної скарбнички молодого вчителя

22.02.2018 | Розмістив: Ю. Стрілець

Згідно річного плану ММК та Міського методичного об’єднання вчителів географії та економіки 22 лютого 2018 р. на базі Люботинської загальноосвітньої школи № 6 відбувся теоретично-практичний методичний захід у форматі методичної скарбнички молодого вчителя "Формування соціально-економічної компетентності на уроках географії та економіки як підґрунття успішної адаптації школярів у сучасному суспільстві". Метою даного заходу було ознайомлення вчителів із практикою формування соціально-економічної компетентності учнів  на уроках  географії та економіки в умовах особистісно орієнтовано навчання.

Пролонгована доповідь-презентація, що була підготовлена вчителем географії Кривегою Д.С. та вчителем економіки Дьяконовою Ю.О., була присвячена розгляду поняття "соціально-економічна компетентність", питанням методики застосування інтерактивних вправ на різних етапах уроку, технології проектної діяльності в межах уроку. Присутні відмітили практичну спрямованість наданого інформаційного матеріалу: приклади для ілюстрації основних теоретичних відомостей вчителі добирали із власного досвіду, пропонуючи вчителям добірку проблемних питань та міні-проектів за різними темами шкільних географічних курсів та під час уроків-практикумів з економіки.

Практична частина семінару була представлена уроком географії в 10 класі (вчитель Кривега Д.С.) із використанням проектної та тестової технологій за темою «Китай. Особливості економічної політики Китаю, галузі міжнародної спеціалізації. Зовнішні економічні зв’язки». Під час уроку вчителем використовувалися активні методи навчання (мозковий штурм, асоціативні вправи, робота в міні-групах по створенню міні-проектів), широко застосовувалися творчі завдання, картографічний практикум. З метою підготовки до ЗНО з географії вчитель розробив тестові завдання різних типів за темою уроку, що дозволило не тільки оцінити рівень опанування навчального матеріалу під час уроку, а й поступово привчати до різних типів тестових завдань та технології заповнення бланків-відповідей.

З метою підвищення фахової компетентності вчителів економфіки шкіл міста вчителем Дьяконовою Ю.О. була проведена ділова гра «Створюємо бізнес-план». Під час методичного заходу вчителі відпрацювали різні форми організації проведення уроку-практикуму за даною темою: як уроку відкриття нових знань через інтерактивні вправи; як уроку підсумкового оцінювання через презентацію учнівських бізнес-проектів.

По закінченню семінару методистом ЛММК Блізняковою О.А. була проведена інструктивна нарада, на якій були розглянуті питання щодо підсумків проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та економіки. Керівник ММО вчителів географії та економіки Мельник Т.В. ознайомила присутніх із змістом програми з географії ЗНО – 2018, повідомила про нову структуру тестових завдань, надала рекомендації щодо наявних он-лайн інтернет-ресурсів, які допоможуть учням самостійно відпрацьовувати програмовий матеріал з географії. Вчитель економіки Люботинської гімназії № 1 Проненко О.П. поділилася досвідом позаурочної роботи з учнями, що мають схильність до предметів економічного напрямку, при підготовці до учнівських конкурсів обласного рівня.

О.А. Блізнякова, методист ЛММК

Переглядів: 227 Повернутись