Архів за 2017 рік
Архів за 2016 рік
Архів за 2015 рік
Архів за 2014 рік
Архів за 2013 рік
Архів за 2012 рік
Архів за 2011 рік

Міський теоретично-практичний семінар практичних психологів: «Психологічні особливості адаптації новоприбулих дітей до ДНЗ»

25.01.2017 | Розмістив: Ю. Стрілець

24 січня 2017 року на базі Караванського дошкільного навчального закладу проведено міський теоретично-практичний семінар практичних психологів з теми: «Психологічні особливості адаптації новоприбулих дітей до ДНЗ». Проводила семінар практичний психолог ЦППСР відділу освіти Гаєвська Л.В.

В семінарі взяло участь 9 педагогічних працівників міста, з них 5 працівників психологічної служби, 4 педагога Караванського дошкільного навчального закладу.

Теоретичний модуль семінару був представлений презентацією доповіді Гаєвської Л.В., яка складалася з двох частин: розгляду психологічних аспектів адаптації дитини до умов навчання в дошкільному навчальному закладі та досвіду роботи практичного психолога з зазначеної теми. Значну увагу було приділено питанням актуальності проблеми; перелічено фактори, від яких залежить тривалість адаптаційного періоду новоприбулої дитини ДНЗ; розглянуто ступені та етапи адаптації; вказано ознаки важкої адаптації та її можливі причини.

Практичний модуль семінару було представлено розвивальним заняттям «Вперше до садочка», в якому взяло участь 12 дітей 3-4 років середньої групи дитячого садка.

Мета заняття була спрямована на розвиток та формування мотиваційної та емоційної готовності дітей до навчання в дошкільному навчальному закладі. Психолог ставила перед собою завдання сформувати у дітей вміння самостійно мислити, виражати свою думку; закріпити навички позитивної соціальної поведінки.

Провідна форма заняття – гра. Впродовж заняття діти увесь час рухалися, виконуючі різні вправи. Темп проведення заняття був високий: практичний психолог впровадила 10 вправ, найцікавішими з яких виявилися «Павутина дружби», «Сліди друзів», «Парашут». Більшою мірою використано методи рухливої гри, музичні рухливі вправи, методи співставлення та переключення уваги, бесіди.

Переглядів: 288 Повернутись